ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity, 473 ml

Beautiful shine with safe & natural ingredients

New!

€ 12,19

(€ 25,77 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 473 ml

In stock

Delivery by Friday, 02 October if you order by Wednesday at 23:59.

Austria: Free standard delivery from € 54,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Suitable for all hair types
  • Gentle cleanser
  • Hypoallergenic

Frequently bought together with ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml

ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity, 473 ml € 12,19 (€ 25,77 / l)
ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml € 17,19 (€ 114,60 / l)
Total price: € 29,38
Description

It is vital to source cosmetic products containing safe ingredients when expecting. The Super Leaves Shampoo Maternity is specially formulated for expectant mothers. It provides a gentle cleanse, is hypoallergenic and is safe for both mom and baby.

PAO: 12 months

Item no.: XBO-AT-11011
Content: 473 ml
EAN: 626232110111
Manufacturer No.: 11011
Brand: ATTITUDE
Product features: 100% natural cosmetics, Safe for use during pregnancy
Hair type: For all hair types
Legal information
Manufacturer: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, France, info@attitudeliving.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ATTITUDE Super Leaves Shampoo Maternity