Discover current & popular topics

Shop by category

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Characters and licences Language Highlights
Filter

New & popular: 1 - 30 of 2553 items

Himmeltau Fine Wheat Semonina - Classic

Himmeltau Fine Wheat Semonina -​ Classic, 600 g

  • For 6 months & up
  • No added sugar
  • With vitamin B1
€ 2,42 € 2,69 (€ 4,03 / kg)

Delivery by October 06

Baby Cereal - Biscuits & Banana, No Added Sugar

Bebivita Baby Cereal -​ Biscuits & Banana, No Added Sugar, 500 g

  • For 5 months & up
  • With minerals & vitamins
  • With biscuits made in Germany
€ 5,60 € 6,29 (€ 11,20 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Demeter Whole Grain Baby Muesli

Holle Organic Demeter Whole Grain Baby Muesli, 250 g

  • From the 6th month onwards
  • Carefully selected grains
  • Very fine organic whole grain flakes
€ 3,23 € 3,59 (€ 12,92 / kg)

Delivery by October 06

Holle Organic Demeter Whole Grain Oat Porridge

Holle Organic Demeter Whole Grain Oat Porridge, 250 g

  • From the 5th month onwards
  • No added sugar
  • With very fine organic whole grain oats
€ 2,78 € 3,09 (€ 11,12 / kg)

Delivery by October 06

Bebivita Baby Milk Cereal with Biscuits

Bebivita Baby Milk Cereal with Biscuits, 500 g

  • For 6 months & up
  • No added sugar
  • With minerals & vitamins
€ 5,61 € 6,29 (€ 11,22 / kg)

Delivery by October 06

Baby Cereal with Milk, Straciatella - Little Gourmet

Milupa Baby Cereal with Milk, Straciatella -​ Little Gourmet, 400 g

  • Age: 8 months & up
  • With chocolate chips
  • Practical resealable bag
€ 5,04 € 5,69 (€ 12,60 / kg)

Delivery by October 06

Organic Demeter Junior Müsli with Cornflakes

Holle Organic Demeter Junior Müsli with Cornflakes, 250 g

  • 10th month onwards
  • Vegan recipe
  • No added sugar
€ 3,14 € 3,49 (€ 12,56 / kg)

Delivery by October 06

Frosch Baby Liquid Laundry Detergent

Frosch Baby Liquid Laundry Detergent, 1,50 l

  • Ideal for baby clothing
  • For white & colour-fast textiles
  • 20°C - 95°C
€ 7,19 € 7,99 (€ 4,79 / l)

Delivery by October 06

"Red Bee - Pouch with Apples & Strawberries" Fruit Purée

Holle "Red Bee -​ Pouch with Apples & Strawberries" Fruit Purée, 100 g

  • For children 8th months +
  • Main ingredients from Italy
  • Fruity taste
€ 0,89 € 0,99 (€ 8,90 / kg)

Delivery by October 06

eufy Bottle Washer S1 Pro

eufy Bottle Washer S1 Pro

  • 3D HydroBlast All-Round Cleaning
  • 100°C steam sterilisation
  • 360° air circulation for quick drying
€ 319,99 € 399,99

Free delivery by October 06

HiPP Organic Baby Rice Cereal

HiPP Organic Baby Rice Cereal, 200 g

  • 5 months & up
  • Gluten-free
  • Also for milk porridge
€ 2,78 € 3,09 (€ 13,90 / kg)

Delivery by October 06

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30% faster pumping
  • Gentle warmth + 300 mmHg suction
  • Double-sealed silicone flanges
€ 339,99 € 399,99

Free delivery by October 06

MOGLi Organic Mini Cocoa Wafers

MOGLi Organic Mini Cocoa Wafers, 75 g

  • Sweetened with agave & no artificial flavours
  • Fine hazelnut-cocoa cream
  • Organic & perfect for sharing
€ 2,33 € 2,59 (€ 31,07 / kg)

Delivery by October 06

Modu 3-in-1 Baby Walker

Modu 3-​in-​1 Baby Walker, Deep Blue / Sky Blue

  • From 0.5 years
  • Maximum weight capacity: 50 kg
  • Dimensions: 48 x 27 x 44 cm
€ 125,99 € 139,99

Free delivery by October 06

Mamuko Organic Raw Buckwheat Porridge

Mamuko Organic Raw Buckwheat Porridge, 200 g

  • 4 months onwards
  • Natural mildly sweet taste
  • Contains no milk or salt
€ 4,05 € 4,59 (€ 20,25 / kg)

Delivery by October 06

Frosch Baby Fabric Softener

Frosch Baby Fabric Softener , 750 ml

  • For 30 loads of laundry
  • Zero dyes
  • Mild fragrances
€ 2,69 € 2,99 (€ 3,59 / l)

Delivery by October 06

Organic Cream Filled Sandwich Biscuits - Hazelnut & Cocoa

MOGLi Organic Cream Filled Sandwich Biscuits -​ Hazelnut & Cocoa, 125 g

  • 100% natural & organic ingredients
  • Crunchy on the outside, deliciously creamy in the middle
  • With an alternative sweetener, no artificial flavours
€ 2,33 € 2,59 (€ 18,64 / kg)

Delivery by October 06

MOGLi Muesli Biscuits with Cocoa

MOGLi Muesli Biscuits with Cocoa, 125 g

  • Sweetened with agave & dates
  • Mild sweet taste
  • Without added flavours
€ 2,22 € 2,49 (€ 17,76 / kg)

Delivery by October 06

Modu Curiosity Set

Modu Curiosity Set, Deep Blue / Sky Blue

  • 14 pieces
  • Weight capacity: up to 50 kg
  • Ages 0–6 years
€ 134,99 € 149,99

Free delivery by November 03

Holle Organic 1-2-3 Pretzel Snack

Holle Organic 1-​2-​3 Pretzel Snack, 80 g

  • For 3 years & up
  • Not topped with salt grains
  • Made from spelt
€ 1,61 € 1,79 (€ 20,13 / kg)

Delivery by October 06

MOGLi Organic Strawberry Hearts

MOGLi Organic Strawberry Hearts, 30 g

  • Vegan, with alternative sweetener
  • Light and airy, heart-shaped puffs
  • Without added flavourings
€ 1,03 € 1,29 (€ 34,33 / kg)

Delivery by October 06

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
€ 209,99 € 299,99

Free delivery by October 06

Follow-on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2

Humana Follow-​on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2, 750 g

  • 7th month onwards
  • With GOS, ARA & DHA
  • Vitamin C
€ 11,56 € 14,49 (€ 15,41 / kg)

Delivery by October 06

Frosch Baby Pre-wash Spray

Frosch Baby Pre-​wash Spray, 300 ml

  • Powerful cleaning
  • Skin- friendly
  • High biodegradability
€ 3,41 € 3,79 (€ 11,37 / l)

Delivery by October 06

Holle Organic Mango Morning Crunchy Muesli

Holle Organic Mango Morning Crunchy Muesli, 200 g

  • From 12 months
  • Sweetness from fruit only
  • With wholegrain oat & spelt flakes
€ 3,32 € 3,69 (€ 16,60 / kg)

Delivery by October 06

SmarTrike tricycle STR7 Kelly Anna

smarTrike SmarTrike tricycle STR7 Kelly Anna, Imagine

  • Kelly Anna design
  • 180° swivel seat for proximity
  • Compact folding for travel
€ 116,99 € 129,99

Free delivery by October 06

Himmeltau Fine Semolina Flakes - Honey

Himmeltau Fine Semolina Flakes -​ Honey, 500 g

  • For 6 months & up
  • Sweetened with honey
  • With vitamin B1
€ 3,07 € 3,49 (€ 6,14 / kg)

Delivery by October 06

Sing 'n Splash Water Play Centre 295 x 190 x 137 cm

Bestway Sing 'n Splash Water Play Centre 295 x 190 x 137 cm

  • With ring toss game
  • 2 paddling pool areas
  • Including slide with sprinkler
€ 35,09 € 38,99

Delivery by October 06

Nattou Care SOFTY Changing Mat 70x50 taupe

Nattou Care SOFTY Changing Mat 70x50 taupe

  • Standard size: 70 x 50 cm
  • Raised edge
  • Water-repellent
€ 62,99 € 69,99

Free delivery by October 06

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
€ 1,59 € 1,99 (€ 7,95 / l)

Delivery by October 06