ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 2 l

All-purpose surface cleaner for your home

€ 10,17 € 11,39 -11%

(€ 5,09 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 2 l

Only 8 items in stock

Delivery by Tuesday, 06 October if you order by Sunday at 23:59.

Austria: Free standard delivery from € 54,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • With essential oils

Frequently bought together with ATTITUDE Fragrance Free Baby Liquid Detergent, 2 l

ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 2 l € 10,17 (€ 5,09 / l)
ATTITUDE Fragrance Free Baby Liquid Detergent, 2 l € 18,81 (€ 9,41 / l)
Total price: € 28,98
Description

The Universal Surface Cleaner by ATTITUDE is an all-purpose cleaner made with natural ingredients that is suitable for cleaning a variety of surfaces around the home.

Properties:

  • Free from additives
  • Plant-based and biodegradable
  • Fragrances derived from natural ingredients
  • Vegan and not tested on animals

Application: Spray onto the surface, leave it on briefly and wipe dry.

Item no.: XBO-AT-49120
Content: 2 l
EAN: 626232491203
Manufacturer No.: 49120
Brand: ATTITUDE
Product features: 100% natural cosmetics, Vegan
Certificates & seals of approval: Certified Eco Logo
Area of application: Household cleaning: Surfaces, Universal
Ingredients

Aqua (Water), Caprylyl glucoside, Myristyl glucoside, Alcohol, Terpineol, Decanal, Allyl Caproate

Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, France, info@attitudeliving.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ATTITUDE Universal Surface Cleaner