ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 800 ml

All-purpose surface cleaner for your home

€ 5,29

(€ 6,61 / l, Price shown includes 20% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 800 ml

In stock from October 08

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Friday, 09 October

Austria: Free standard delivery from € 54,90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • With essential oils

Frequently bought together with ATTITUDE Kitchen Surface Cleaner, 800 ml

ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 800 ml € 5,29 (€ 6,61 / l)
ATTITUDE Kitchen Surface Cleaner, 800 ml € 5,29 (€ 6,61 / l)
Total price: € 10,58
Description

The Universal Surface Cleaner by ATTITUDE is an all-purpose cleaner made with natural ingredients that is suitable for cleaning a variety of surfaces around the home.

Properties:

  • Free from additives
  • Plant-based and biodegradable
  • Fragrances derived from natural ingredients
  • Vegan and not tested on animals

Application: Spray onto the surface, leave it on briefly and wipe dry.

Item no.: XBO-AT-40180
Content: 800 ml
EAN: 626232401806
Manufacturer No.: 40180
Brand: ATTITUDE
Product features: 100% natural cosmetics, Vegan
Certificates & seals of approval: Certified Eco Logo
Area of application: Household cleaning: Surfaces, Universal
Ingredients

Aqua (Water), Caprylyl glucoside, Myristyl glucoside, Alcohol, Terpineol, Decanal, Allyl Caproate

Legal information
Manufacturer: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, France, info@attitudeliving.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ATTITUDE Universal Surface Cleaner

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder