Care for delicate baby skin by Baby Anthyllis

Filter & sort

Price Brand Age from Material Product features Certificates & seals of approval
Filter

Care products: 7 items

Baby Anthyllis Toothpaste 0-6 Years

Baby Anthyllis Toothpaste 0-​6 Years, 75 ml

  • 100 % food-safe
  • Delicate vanilla flavour
  • With organic chamomile extract & calcium lactate
€ 5,60 € 5,99 (€ 74,67 / l)

Delivery by October 02

Baby Anthyllis Body Cream

Baby Anthyllis Body Cream, 100 ml

  • Ideal for dry skin
  • With organic chamomile & rice extracts
  • Nourishing & caring
€ 8,07 € 8,59 (€ 80,70 / l)

Delivery by October 02

Baby Anthyllis Cleansing Wipes

Baby Anthyllis Cleansing Wipes, 60 pieces

  • Made from compostable material
  • Ideal for when you are on the go
  • Suitable for cleansing the body & diaper area
€ 4,99 (€ 0,08 / pc)

Delivery by October 02

Baby Anthyllis Nappy Change Cream

Baby Anthyllis Nappy Change Cream, 100 ml

  • Rich in zinc oxide
  • With nourishing organic shea butter
  • Nourishing effect
€ 8,59 (€ 85,90 / l)

Delivery by October 02

Baby Anthyllis Hair & Body Wash

Baby Anthyllis Hair & Body Wash, 500 ml

  • With organic chamomile extract & rice protein
  • Ideal for sensitive skin
  • Vegan & natural
€ 11,99 (€ 23,98 / l)

Delivery by October 02

Baby Anthyllis Delicate Cleanser Hands & Bottom

Baby Anthyllis Delicate Cleanser Hands & Bottom, 300 ml

  • For sensitive skin
  • Ideal for babies & toddlers
  • With aloe vera juice
€ 8,99 (€ 29,97 / l)

Delivery by October 02

Baby Anthyllis Body Oil

Baby Anthyllis Body Oil, 100 ml

  • Ideal for babies & toddlers
  • With high-quality organic oils
  • Moisturising & nourishing
€ 8,99 (€ 89,90 / l)

Delivery by October 02