Powder for babies & toddlers
Powder: 3 items
Sylveco Soothing Baby Powder, 100 g
- For sensitive skin
- Absorbs moisture
- For babies of all ages
€ 5,79 (€ 57,90 / kg)
Delivery by October 03
Pilogen Carezza Bio Bio Baby Powder with Calendula, 150 g
- With organic calendula extracts
- Refreshing, protective & soothing
- Free of allergens
€ 6,49 (€ 43,27 / kg)
Delivery by October 03
La Saponaria Rice Starch, 30 g
- For baby's delicate skin
- Ideal as a bath additive
- Fragrance-free formula
€ 3,79 (€ 126,33 / kg)
Delivery by October 03
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Austria: Free standard delivery from € 54,90
-
Free
returns -
24-hour shipping
Secure payments
with SSL encryption technology