Our bestsellers

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Characters and licences Language Highlights
Filter

Bestsellers: 1 - 30 of 33 items

Infant Formula for Cow's Milk Protein Allergy - Allernova AR

Novalac Infant Formula for Cow's Milk Protein Allergy -​ Allernova AR, 400 g

  • 0 - 36 months
  • With many vitamins
  • Lactose-free formulation
€ 18,84 € 23,99 (€ 47,10 / kg)

Delivery by October 03

eufy Bottle Washer S1 Pro

eufy Bottle Washer S1 Pro

  • 3D HydroBlast All-Round Cleaning
  • 100°C steam sterilisation
  • 360° air circulation for quick drying
€ 319,99 € 399,99

Free delivery by October 03

Follow-on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2

Humana Follow-​on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 2, 750 g

  • 7th month onwards
  • With GOS, ARA & DHA
  • Vitamin C
€ 11,56 € 14,49 (€ 15,41 / kg)

Delivery by October 03

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
€ 209,99 € 299,99

Free delivery by October 03

Modu 3-in-1 Baby Walker

Modu 3-​in-​1 Baby Walker, Deep Blue / Sky Blue

  • From 0.5 years
  • Maximum weight capacity: 50 kg
  • Dimensions: 48 x 27 x 44 cm
€ 139,99

Free delivery by October 03

Holle Baby Water

Holle Baby Water, 500 ml

  • Suitable from birth onwards
  • Ready to use, no boiling required
  • Balanced mineral content & low in sodium
€ 1,09 (€ 2,18 / l)

Delivery by October 03

Modu Curiosity Set

Modu Curiosity Set, Deep Blue / Sky Blue

  • 14 pieces
  • Weight capacity: up to 50 kg
  • Ages 0–6 years
€ 149,99

Free delivery by October 17

SmarTrike tricycle STR7 Kelly Anna

smarTrike SmarTrike tricycle STR7 Kelly Anna, Imagine

  • Kelly Anna design
  • 180° swivel seat for proximity
  • Compact folding for travel
€ 129,99

Free delivery by October 03

Infant Formula Based on Cow's Milk Pre, ready to drink

Humana Infant Formula Based on Cow's Milk Pre, ready to drink, 90 ml

  • From birth onwards
  • With DHA
  • Pre-mixed and easy to prepare
€ 1,69 (€ 18,78 / l)

Delivery by October 03

Nattou Care SOFTY Changing Mat 70x50 taupe

Nattou Care SOFTY Changing Mat 70x50 taupe

  • Standard size: 70 x 50 cm
  • Raised edge
  • Water-repellent
€ 69,99

Free delivery by October 03

tonies Creative Tonie - Magician

tonies Creative Tonie -​ Magician

  • A special gift
  • Perfect for creative minds
  • Playing time: Approx. 90 minutes
€ 12,99

Delivery by October 03

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® PRE

HiPP Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® PRE, 600 g

  • Suitable from birth onwards
  • With lactic acid cultures
  • Contains lactose & DHA
€ 16,59 (€ 27,65 / kg)

Delivery by October 03

Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE

Töpfer Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE, 400 g

  • Suitable from birth onwards
  • With organic goat's milk from Allgäu
  • Contains only lactose as the main carbohydrate
€ 14,99 (€ 37,48 / kg)

Delivery by October 03

Rainbow Classic Stacking Elements Set 6+1

Stapelstein Rainbow Classic Stacking Elements Set 6+1, Classic Edition

  • Exercise & play
  • Encourages creativity
  • Safe & heavy duty
€ 214,99

Free delivery by October 03

Stapelstein Single Stacking Element

Stapelstein Single Stacking Element, Light Violet

  • For various exercises
  • Outdoor and indoor use
  • For children 3+
€ 34,99

Delivery by October 03

Stapelstein Rainbow Pastel Stacking Elements Set 6+1

Stapelstein Rainbow Pastel Stacking Elements Set 6+1

  • Encourages creative play
  • Perfect for little explorers
  • Very sturdy
€ 214,99

Free delivery by October 03

Stapelstein Rainbow Classic 6 Stacking Elements

Stapelstein Rainbow Classic 6 Stacking Elements, Basic Edition

  • Made from heavy-duty polypropylene
  • In various primary & secondary colours
  • Size (Ø x H): approx. 27.5 x 12 cm
€ 178,99

Free delivery by October 03

ATTITUDE Dishwasher Tablets

ATTITUDE Dishwasher Tablets, 26 pieces

  • No synthetic dyes or fragrances
  • Phosphate-free
  • Biodegradable
€ 10,49 (€ 0,40 / pc)

Delivery by October 03

SmarTrike STR™7

smarTrike SmarTrike STR™7, black

  • Reversible seat for eye contact
  • Adjustable reclining position included
  • Compact folding for travel
€ 129,99

Free delivery by October 03

Modu Tiny Ride

Modu Tiny Ride, Deep Blue / Sky Blue

  • Weight capacity: up to 50 kg
  • From 1 year
  • Encourages active learning
€ 89,99

Free delivery by October 03

Infant Formula Based on Cow's Milk HA PRE

Aptamil Infant Formula Based on Cow's Milk HA PRE, 800 g

  • Suitable from birth
  • Can be fed on demand
  • For babies with a family history of allergies
€ 24,99 (€ 31,24 / kg)

Delivery by October 03

alviana Naturkosmetik Baby Wet Wipes - Sensitive

alviana Naturkosmetik Baby Wet Wipes -​ Sensitive , 48 pieces

  • For sensitive skin
  • With botanical cleansing substances
  • Made of compostable cellulose fibres
€ 3,19 (€ 0,07 / pc)

Delivery by October 03

Modu Baby Activity Set

Modu Baby Activity Set, Deep Blue / Sky Blue

  • Maximum weight capacity: 50 kg
  • From 0 years
  • Dimensions: 55 x 40 x 10 cm
€ 99,99

Free delivery by October 03

Toniebox 2 - Starter Set - Red Play Set Paw Patrol Chase (IN GERMAN)

tonies Toniebox 2 -​ Starter Set -​ Red Play Set Paw Patrol Chase (IN GERMAN)

  • From the age of 3
  • Listening fun
  • Battery life approx. 10 hours
€ 189,99

Free delivery by October 03

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE

Töpfer Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE, 600 g

  • From birth onwards
  • With organic milk from Allgäu
  • Proven Probifido® bacteria
€ 11,16 € 13,99 (€ 18,60 / kg)

Delivery by October 17

Toniebox 2 - Starter Set - Pink Creative Tonie Red

tonies Toniebox 2 -​ Starter Set -​ Pink Creative Tonie Red

  • Age: 1 year +
  • Interactive playtime fun
  • Compatible with all Tonie figures
€ 159,99

Free delivery by October 03

Modu Dreamer Set

Modu Dreamer Set, Deep Blue / Sky Blue

  • Age: 0–6 years
  • Dimensions: 70 × 40 × 20 cm
  • Max. 50 kg
€ 289,99

Free delivery by October 09

tonies Creative Tonie - Fairy

tonies Creative Tonie -​ Fairy

  • Personalise your listening
  • With a free Toniecloud account
  • Playing time: 90 minutes
€ 12,99

Sold out

Nattou Care SOFTY Changing Mat 70x50 green

Nattou Care SOFTY Changing Mat 70x50 green

  • Standard size 70 × 50 cm
  • Water-repellent
  • Ergonomic shape
€ 69,99

Free delivery by October 09

Pop Up Play Tent and Ball Pit Dots with 50 Balls Dreamy Flowers

bieco Pop Up Play Tent and Ball Pit Dots with 50 Balls Dreamy Flowers

  • Flexible metal for stability
  • Durable polyester
  • Entrance door secures with strings
€ 49,99

Delivery by October 17