Lilikiwi 100 natural oral care & body care for children

Lilikiwi offers innovative, natural care products for children that combine safety, sustainability and playful learning.

Filter & sort

Price Product features Skin type Hair type Certificates & seals of approval Consistency/form Fluoride content
Filter

Lilikiwi: 5 items

Lilikiwi Apple & Pear Toothpaste

Lilikiwi Apple & Pear Toothpaste, 30 ml

  • Easy to dose
  • Fluoride content: 1,000 ppm
  • Refillable
€ 10,99 (€ 366,33 / l)

Delivery by October 02

Lilikiwi Face & Body Cream

Lilikiwi Face & Body Cream, 50 ml

  • For sensitive children's skin
  • Refreshing & hydrating
  • Easy to use
€ 19,99 (€ 399,80 / l)

Delivery by October 02

Lilikiwi Cleansing Foam

Lilikiwi Cleansing Foam, 250 ml

  • For children's sensitive skin
  • Can be used from birth
  • Sulphate-free & mild to the skin
€ 19,89 (€ 79,56 / l)

Delivery by October 02

Lilikiwi Strawberry & Lychee Toothpaste

Lilikiwi Strawberry & Lychee Toothpaste, 30 ml

  • Ideal for milk teeth
  • Fluoride content: 1,000 ppm
  • Refillable
€ 10,99 (€ 366,33 / kg Drained weight)

Not available at the moment

Lilikiwi Gentle Shampoo

Lilikiwi Gentle Shampoo, 150 ml

  • For sensitive scalp types
  • Sulphate-free & mild
  • No-tears formula
€ 16,89 (€ 112,60 / l)

Not available at the moment