SANTE natural cosmetics certified care & cosmetic products

SANTE represents gentle natural cosmetics made in Germany, with a clear ingredient base, sustainable packaging and certified standards such as NATRUE and COSMOS.

Filter & sort

Price Product features Skin type Certificates & seals of approval
Filter

SANTE natural cosmetics: 5 items

SANTE Naturkosmetik Family Organic Coco & Vanilla Shower Gel

SANTE Naturkosmetik Family Organic Coco & Vanilla Shower Gel, 500 ml

  • Exotic scent
  • Suitable for the whole family
  • Softens the skin
€ 7,49 (€ 14,98 / l)

Delivery by October 02

Family Organic Aloe Vera & Lemon Liquid Soap

SANTE Naturkosmetik Family Organic Aloe Vera & Lemon Liquid Soap , 500 ml

  • Suitable for all skin types
  • With botanical surfactants
  • Protects against dryness
€ 7,99 (€ 15,98 / l)

Delivery by October 02

Family Organic Pineapple & Lemon Shower Gel

SANTE Naturkosmetik Family Organic Pineapple & Lemon Shower Gel, 500 ml

  • Exotic scent
  • Suitable for the whole family
  • Valuable nourishing formulation
€ 7,49 (€ 14,98 / l)

Delivery by October 02

Family Organic Calendula & Aloe Vera Soft Cream

SANTE Naturkosmetik Family Organic Calendula & Aloe Vera Soft Cream, 150 ml

  • Suitable for all skin types
€ 5,39 (€ 35,93 / l)

Delivery by October 02

Family Organic Pineapple & Lime Body Lotion

SANTE Naturkosmetik Family Organic Pineapple & Lime Body Lotion, 500 ml

  • Pampers skin
  • Protects & cares
  • With a refreshing fragrance
€ 9,69 (€ 19,38 / l)

Not available at the moment