Uoga Uoga care range for babies & children

Uoga Uoga is a Lithuanian brand that has been developing natural cosmetic products since 2010, including products for babies and children. With a focus on certified organic ingredients and handmade products, it offers gentle care for growing families.

Filter & sort

Price Product features Skin type Hair type Certificates & seals of approval
Filter

Uoga Uoga: 7 items

Uoga Uoga Seriously Big Protective Stick

Uoga Uoga Seriously Big Protective Stick, 50 g

  • For all skin types
  • Ideal for winter sports
  • Hydrating & protective
€ 18,09 (€ 361,80 / kg)

Delivery by October 02

Uoga Uoga ULLI Body Oil

Uoga Uoga ULLI Body Oil, 250 ml

  • For sensitive skin
  • Made from valuable oils
  • Wonderfully fine vanilla scent
€ 20,49 (€ 81,96 / l)

Delivery by October 02

Uoga Uoga NIKI Moisturising Cream

Uoga Uoga NIKI Moisturising Cream , 150 ml

  • For sensitive skin
  • With a warm vanilla scent
  • Absorbs quickly and deeply
€ 20,49 (€ 136,60 / l)

Delivery by October 02

Uoga Uoga LILU Bath Foam

Uoga Uoga LILU Bath Foam , 250 ml

  • For sensitive skin
  • Includes stickers
  • Mildly formulated with a subtle scent
€ 15,09 (€ 60,36 / l)

Delivery by October 02

Uoga Uoga OGA Protective Balm

Uoga Uoga OGA Protective Balm, 40 ml

  • For sensitive skin
  • With film-forming plant wax
  • Water-free formulation
€ 18,09 (€ 452,25 / l)

Delivery by October 02

Uoga Uoga Hair & Body Wash EFA

Uoga Uoga Hair & Body Wash EFA, 250 ml

  • For sensitive skin & hair
  • Cleans mildly & thoroughly
  • Includes stickers
€ 18,09 (€ 72,36 / l)

Delivery by October 02

Uoga Uoga BOBO Protective Stick

Uoga Uoga BOBO Protective Stick, 50 g

  • For sensitive skin
  • In a practical format
  • With nourishing candelilla oil
€ 18,09 (€ 361,80 / kg)

Delivery by October 02