Body powders for babies & toddlers

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval
Filter

Baby powder: 3 items

Sylveco Soothing Baby Powder

Sylveco Soothing Baby Powder, 100 g

  • For sensitive skin
  • Absorbs moisture
  • For babies of all ages
€ 5,79 (€ 57,90 / kg)

Delivery by October 03

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Powder with Calendula

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Powder with Calendula, 150 g

  • With organic calendula extracts
  • Refreshing, protective & soothing
  • Free of allergens
€ 6,49 (€ 43,27 / kg)

Delivery by October 03

La Saponaria Rice Starch

La Saponaria Rice Starch, 30 g

  • For baby's delicate skin
  • Ideal as a bath additive
  • Fragrance-free formula
€ 3,79 (€ 126,33 / kg)

Delivery by October 03