Eliah Sahil certified organic natural cosmetics from Austria
Eliah Sahil offers gentle, natural skincare products, including formulations specially developed for the sensitive skin of babies and children.
Eliah Sahil: 4 items
Eliah Sahil Organic Almond Baby Oil, 100 ml
- Ideal for gentle massages
- Suitable as a bath additive
- Cold-pressed
€ 12,99 (€ 129,90 / l)
Delivery by October 03
Eliah Sahil Organic Melon Shower Powder for Kids, 90 g
- Particularly mild & gentle
- pH-neutral formula
- Fruity scent
€ 9,99 (€ 111,00 / kg)
Delivery by October 03
Eliah Sahil Organic Dragon's Blood Shampoo for Kids, 100 g
- Contains precious plant essences
- Soothing properties
- Available as a refill
€ 13,49 (€ 134,90 / kg)
Delivery by October 03
Eliah Sahil Organic Chamomile Shampoo for Kids, 100 g
- Mild on the skin
- With selected plant essences
- Refillable container
€ 12,99 (€ 129,90 / kg)
Delivery by October 03
Magazine Articles:
Discover Babymondino:
-
Austria: Free standard delivery from € 54,90
-
Free
returns -
24-hour shipping
Secure payments
with SSL encryption technology