Our most popular products for parents

Filter & sort

Price Brand For whom? Material Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

💙 Best-selling products: 1 - 30 of 43 items

eufy Breast Pump S2 Pro

eufy Breast Pump S2 Pro

  • 30% faster pumping
  • Gentle warmth + 300 mmHg suction
  • Double-sealed silicone flanges
€ 339,99 € 399,99

Free delivery by October 02

eufy Breast Pump S1 Pro

eufy Breast Pump S1 Pro

  • Gentle warming function
  • Adjustable suction power & speed
  • Ergonomic design
€ 209,99 € 299,99

Free delivery by October 02

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
€ 1,59 € 1,99 (€ 7,95 / l)

Delivery by October 02

Weleda Stretch Mark Massage Oil

Weleda Stretch Mark Massage Oil, 100 ml

  • Delivers intense moisture
  • Protects from dryness
  • Eases tightness
€ 14,36 € 17,99 (€ 143,60 / l)

Delivery by October 02

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg

FutuNatura Magnesium DIRECT 400 mg, 30 sachets

  • 400 mg magnesium per sachet
  • Place directly on the tongue (without water)
  • Pleasant orange flavour
€ 5,99 (€ 92,58 / kg)

Delivery by October 02

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash

ATTITUDE baby leaves Bubble Wash, Good Night (473 ml)

  • Very mild on the skin
  • Protective ingredients
  • Hypoallergenic
€ 12,49 (€ 26,41 / l)

Delivery by October 02

Novalac Prenatal

Novalac Prenatal, 30 capsules

  • Important nutrients
  • With folic acid & iron
  • With vitamin C & D3
€ 24,99 (€ 743,75 / kg)

Delivery by October 02

Natural Point Magnesio Supremo DONNA

Natural Point Magnesio Supremo DONNA, 150 g

  • Especially for women
  • Natural magnesium
  • B vitamins & vitamin K2, D3
€ 23,99 (€ 159,93 / kg)

Delivery by October 02

Maxi Night Time Pads

Maxi Night Time Pads, 10 pieces

  • Extra absorbent for night-time use
  • Completely plastic-free & compostable
  • Fragrance-free & chlorine-free
€ 5,09 (€ 0,51 / pc)

Delivery by October 13

Weleda Organic Nursing Tea

Weleda Organic Nursing Tea, 40 g

  • Organically cultivated
  • Supports the milk production
  • Balances and harmonises
€ 4,99 (€ 124,75 / kg)

Delivery by October 02

Ultra Thin Panty Liners

Ultra Thin Panty Liners, 22 pieces

  • Leak-proof starch-based backing
  • Reliable grip without slipping
  • Conveniently individually packaged
€ 3,69 (€ 0,17 / pc)

Delivery by October 02

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3

Sweet Nutribites Prenatal Multivitamins + Omega 3, 90 Gummies

  • For the time of pregnancy
  • Folic acid, DHA & EPA fatty acids
  • Refreshing raspberry lemonade flavour
€ 19,99 (€ 67,31 / kg)

Delivery by October 02

Weleda Lighter Legs Gel

Weleda Lighter Legs Gel , 200 ml

  • For all skin types
  • For relief after exertion
  • Invigorating & nourishing
€ 12,99 (€ 64,95 / l)

Delivery by October 02

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition

get your wellbeing by BIOGENA Mum Multi Edition, 60 capsules

  • With activated folic acid & bioavailable iron
  • Vegan
  • Activated micronutrients for best bioavailability
€ 34,99 (€ 744,47 / kg)

Delivery by October 02

ATTITUDE baby leaves 99% Water Wipes

ATTITUDE baby leaves 99% Water Wipes, 72 pieces

  • Consists of 99 % pure water
  • Specially developed for sensitive skin
  • Practical individual removal of the wipes
€ 5,69 (€ 0,08 / pc)

Delivery by October 02

Duchesse Ovulation Test

Duchesse Ovulation Test, 10 pieces

  • 10-piece pack
  • Results available in 3 minutes
  • 99% reliable
€ 14,99 (€ 1,50 / pc)

Delivery by October 02

little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap

ATTITUDE little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Protective properties
  • Exotic fruity scent
  • Hypoallergenic
€ 6,79 (€ 23,02 / l)

Delivery by October 02

Burgerstein Omega 3 DHA

Burgerstein Omega 3 DHA, 60 capsules

  • 470 mg DHA per daily portion
  • 130 mg EPA per daily portion
  • With vitamin E
€ 28,99 (€ 402,64 / kg)

Delivery by October 02

Burgerstein ZinkVital 15 mg

Burgerstein ZinkVital 15 mg, 100 tablets

  • Produced without genetic engineering
  • Organic zinc bisglycinate
  • Vegan
€ 22,99 (€ 605,00 / kg)

Delivery by October 02

Weleda Perineum Massage Oil

Weleda Perineum Massage Oil, 50 ml

  • For massages
  • For natural tissue resilience
  • With vitamin E
€ 14,09 (€ 281,80 / l)

Delivery by October 02

Weleda Venadoron®

Weleda Venadoron®, 200 ml

  • Suitable for all skin types
  • Refreshing and light
  • Pampers tired legs
€ 26,99 (€ 134,95 / l)

Delivery by October 02

bodyotics Vulva Balm - Intimate Moisturising Cream

bodyotics Vulva Balm -​ Intimate Moisturising Cream, 59 ml

  • For all skin types
  • Rich & silky
  • Moisturises
€ 29,99 (€ 508,31 / l)

Delivery by October 02

Burgerstein Magnesiumvital Direct

Burgerstein Magnesiumvital Direct, 30 pieces

  • Support for athletes
  • Easy to digest
  • Blackberry flavour
€ 24,99 (€ 0,83 / pc)

Delivery by October 02

Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil

ATTITUDE Blooming Belly Almond & Argan Stretch Oil, 150 ml

  • For demanding skin
  • Promotes elasticity
  • Firms & nourishes
€ 17,19 (€ 114,60 / l)

Delivery by October 02

little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap

ATTITUDE little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Delicate lather
  • Protective properties
  • Hypoallergenic
€ 6,79 (€ 23,02 / l)

Delivery by October 02

Burt's Bees Mama Bee Soothing Nipple Cream

Burt's Bees Mama Bee Soothing Nipple Cream, 39,60 g

  • Highly nourishing
  • Protects & moisturises
  • With coconut oil, calendula & vitamin E
€ 13,49 (€ 340,66 / kg)

Delivery by October 02

Badger Balm Mom Care Belly Butter

Badger Balm Mom Care Belly Butter, 59 ml

  • Suitable for all skin types
  • Reduces the feeling of tension
  • Antioxidant & caring properties
€ 11,99 (€ 203,22 / l)

Delivery by October 02

Burgerstein L-carnitine 600 mg

Burgerstein L-​carnitine 600 mg, 100 tablets

  • Pure, high-quality carnitine
  • For athletes, pregnant & nursing people
  • Easy to dose
€ 72,49 (€ 540,97 / kg)

Free delivery by October 02

Medex Iron, Vitamin C + Folic Acid Syrup

Medex Iron, Vitamin C + Folic Acid Syrup, 150 ml

  • Tasty syrup
  • Ideal for athletes and children
  • With 74% honey
€ 15,99 (€ 106,60 / l)

Delivery by October 02

Burt's Bees Mama Bee Nourishing Body Oil

Burt's Bees Mama Bee Nourishing Body Oil, 147,80 ml

  • For all skin types - especially dry skin
  • Moisturises the skin & provides suppleness
  • Ideal for massages
€ 15,99 (€ 108,19 / l)

Delivery by October 02