Teas & drinks for breastfeeding

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Consistency/form Highlights
Filter

Teas & beverages: 3 items

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple

HiPP Mama Still Smoothie Red Fruits in Apple , 200 ml

  • Contains delicious fruit juices
  • With iron, iodine & zinc
  • Vegan & gluten-free
€ 1,59 € 1,99 (€ 7,95 / l)

Delivery by October 02

Weleda Organic Nursing Tea

Weleda Organic Nursing Tea, 40 g

  • Organically cultivated
  • Supports the milk production
  • Balances and harmonises
€ 4,99 (€ 124,75 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Breastfeeding Tea

Holle Organic Breastfeeding Tea, 30 g

  • Without fennel
  • 20 tea bags of 1.5 g each
  • Fresh flavour
€ 2,99 (€ 99,67 / kg)

Delivery by October 02