Snacks and light meals by Freche Freunde

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Snacks & light meals: 15 items

Freche Freunde Organic Fruit Chips - 100% Strawberry

Freche Freunde Organic Fruit Chips -​ 100% Strawberry, 12 g

  • 12 months & up
  • Pure fruit, np additives
  • A delicious topping on muesli & porridge
€ 2,23 € 2,79 (€ 185,83 / kg)

Delivery by October 02

Organic Snack Bar - Banana, Red Grape & Aronia

Freche Freunde Organic Snack Bar -​ Banana, Red Grape & Aronia, 92 g

  • 1 year & up
  • No added sugar
  • Made with natural ingredients
€ 2,89 (€ 31,41 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Organic Chickpea Pretzels

Freche Freunde Organic Chickpea Pretzels, 75 g

  • 12 months & up
  • A practical snack
  • Not topped with coarse salt grains
€ 1,89 (€ 25,20 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Smoothie Chips - Exotic with Yoghurt

Freche Freunde Smoothie Chips -​ Exotic with Yoghurt, 16 g

  • Ages 3 and over
  • Yoghurt layer
  • Exotic flavour
€ 2,69 (€ 168,13 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Organic Crispy Thins - Banana & Pumpkin

Freche Freunde Organic Crispy Thins -​ Banana & Pumpkin, 84 g

  • 8 months & up
  • Light and airy, natural sweet taste
  • Ideal for small hands
€ 2,99 (€ 35,60 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Organic Fruit Chips - Mixed Red Berries

Freche Freunde Organic Fruit Chips -​ Mixed Red Berries, 10 g

  • 12 months & up
  • A vegan snack
  • Also delicious with muesli and cereal
€ 2,79 (€ 279,00 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Organic Snack Bar - Banana & Cherry

Freche Freunde Organic Snack Bar -​ Banana & Cherry, 4 bars of 23 g each (92 g)

  • 1 year & up
  • Convenient size
  • High-quality ingredients
€ 2,89 (€ 31,41 / kg)

Delivery by October 02

Organic Crispy Hearts - Banana & Strawberry

Freche Freunde Organic Crispy Hearts -​ Banana & Strawberry, 30 g

  • 12 months & up
  • A fun vegan snack
  • With natural sugar from fruits
€ 1,39 (€ 46,33 / kg)

Delivery by October 02

Organic Snack Bar - Peach, Pear, Plum & Blackcurrant

Freche Freunde Organic Snack Bar -​ Peach, Pear, Plum & Blackcurrant, 92 g

  • 1 year & up
  • Made with natural ingredients
  • No added sugar
€ 2,89 (€ 31,41 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Organic Snack Bar - Apple & Carrot

Freche Freunde Organic Snack Bar -​ Apple & Carrot, 92 g

  • From 1 year old
  • For little hands
  • A variety of flavours
€ 2,89 (€ 31,41 / kg)

Delivery by October 02

Organic Smoothie Chips - Banana, Apple, Strawberry with Yoghurt

Freche Freunde Organic Smoothie Chips -​ Banana, Apple, Strawberry with Yoghurt, 16 g

  • From the 12th month
  • Freeze-dried fruit
  • Natural organic ingredients
€ 2,69 (€ 168,13 / kg)

Not available at the moment

Freche Freunde Organic Raisins, 3 x 12 g

Freche Freunde Organic Raisins, 3 x 12 g, 42 g

  • 12 months & up
  • A natural fruit snack
  • Practical size for on the go
€ 1,29 (€ 30,71 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Baby Biscuits - Beetroot & Parsnip

Freche Freunde Baby Biscuits -​ Beetroot & Parsnip, 30 g

  • 8 months & up
  • Mild, subtly sweet flavour
  • No added salt or sugar
€ 1,19 (€ 39,67 / kg)

Delivery by October 02

Freche Freunde Organic Fruit Chips - 100% Mango

Freche Freunde Organic Fruit Chips -​ 100% Mango, 14 g

  • 12 months & up
  • Natural fruit snack
  • No added colours or preservatives
€ 2,79 (€ 199,29 / kg)

Delivery by October 02

Organic Fruity Oat Bar - Strawberry 6 x 30 g

Freche Freunde Organic Fruity Oat Bar -​ Strawberry 6 x 30 g, 180 g

  • 12 months & up
  • Vegan
  • Free from additives
€ 3,49 (€ 19,39 / kg)

Delivery by October 02