Baby body care products by HiPP

Filter & sort

Price Brand Product features
Filter

Personal care: 13 items

Baby Soft Family Bubble Bath - Sensitive

HiPP Baby Soft Family Bubble Bath -​ Sensitive , 1.000 ml

  • For sensitive skin
  • Suitable for newborns
  • With organic almond extract
€ 6,09 (€ 6,09 / l)

Delivery by October 02

HiPP Baby Soft Diaper Cream - Sensitive

HiPP Baby Soft Diaper Cream -​ Sensitive , 75 ml

  • For sensitive baby skin
  • With zinc & panthenol
  • Without perfume
€ 4,39 (€ 58,53 / l)

Delivery by October 02

HiPP Baby Soft Intensive-Care Balm

HiPP Baby Soft Intensive-​Care Balm , 300 ml

  • For dry & sensitive skin
  • With organic almond oil & panthenol
  • Free from microplastic & parabens
€ 4,99 (€ 16,63 / l)

Delivery by October 02

HiPP Baby Soft Nourishing Cream Sensitive

HiPP Baby Soft Nourishing Cream Sensitive , 75 ml

  • For sensitive skin
  • Also ideal for newborns
  • For the body & face
€ 2,99 (€ 39,87 / l)

Delivery by October 02

Baby Soft Shampoo + Conditioner Sensitive

HiPP Baby Soft Shampoo + Conditioner Sensitive , 200 ml

  • For sensitive skin
  • Gentle, no-tear formula
  • Free from parabens & microplastics
€ 3,99 (€ 19,95 / l)

Delivery by October 02

HiPP Baby Soft Cleansing Foam Sensitive

HiPP Baby Soft Cleansing Foam Sensitive , 250 ml

  • For sensitive skin
  • Ideal for the hands & face
  • Soap-free formula
€ 2,99 (€ 11,96 / l)

Delivery by October 13

Baby Soft Sensitive Wash Gel for Skin and Hair

HiPP Baby Soft Sensitive Wash Gel for Skin and Hair, 400 ml

  • For sensitive baby skin
  • Mild & soap-free cleansing
  • Contains no parabens
€ 4,59 (€ 11,48 / l)

Delivery by October 02

HiPP Baby Soft Baby Shampoo Sensitive

HiPP Baby Soft Baby Shampoo Sensitive , 200 ml

  • For baby's delicate hair
  • With organic almond extract
  • Mild formula
€ 2,99 (€ 14,95 / l)

Delivery by October 13

HiPP Baby Soft Organic Lip Balm - Sensitive

HiPP Baby Soft Organic Lip Balm -​ Sensitive , 4,80 g

  • For sensitive skin
  • Age: 1 year +
  • With organic oils
€ 3,29 (€ 685,42 / kg)

Delivery by October 13

HiPP Baby Soft Care Oil Sensitive

HiPP Baby Soft Care Oil Sensitive , 200 ml

  • For sensitive & dry skin
  • Versatile in use
  • Free from mineral oils
€ 3,99 (€ 19,95 / l)

Delivery by October 02

Baby Soft Sleep Well Baby Bath Sensitive

HiPP Baby Soft Sleep Well Baby Bath Sensitive , 350 ml

  • For sensitive skin
  • Suitable for newborns
  • Without mineral oils
€ 4,99 (€ 14,26 / l)

Delivery by October 13

Baby Soft 2-in-1 Shampoo + Body Wash Sensitive

HiPP Baby Soft 2-​in-​1 Shampoo + Body Wash Sensitive , 200 ml

  • For baby's delicate hair
  • For sensitive skin
  • Without parabens
€ 3,49 (€ 17,45 / l)

Delivery by October 13

HiPP Baby Soft Milk Lotion Sensitive

HiPP Baby Soft Milk Lotion Sensitive , 50 ml

  • For sensitive baby skin
  • From the 1st day of life
  • Without mineral oils
€ 1,49 (€ 29,80 / l)

Delivery by October 13