Infant formula & follow-on milk by Töpfer

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Infant formula: 10 items

Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE

Töpfer Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE, 400 g

  • Suitable from birth onwards
  • With organic goat's milk from Allgäu
  • Contains only lactose as the main carbohydrate
€ 14,99 (€ 37,48 / kg)

Delivery by October 02

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1

Töpfer Organic Infant Formula Based on Cow's Milk 1, 600 g

  • Suitable from birth onwards
  • As a sole food or supplement
  • With omega-3 & omega-6
€ 13,99 (€ 23,32 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 2

Töpfer Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 2, 600 g

  • 7th month onwards
  • Creamy consistency
  • With age-appropriate formulation
€ 13,49 (€ 22,48 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-on Formula Based on Goat's Milk 2

Töpfer Organic Follow-​on Formula Based on Goat's Milk 2, 400 g

  • 7th month onwards
  • With organic milk from the Allgäu region
  • With omega-3 & omega-6
€ 14,99 (€ 37,48 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Töpfer Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 600 g

  • 10th month onwards
  • With omega-3 & omega-6 fatty acids
  • Ideal after breastfeeding
€ 13,49 (€ 22,48 / kg)

Delivery by October 02

Hydrolysed Infant Formula Based on Cow's Milk HA PRE

Töpfer Hydrolysed Infant Formula Based on Cow's Milk HA PRE, 600 g

  • Suitable from birth
  • Contains broken-down protein
  • Suitable as breast milk supplement
€ 16,99 (€ 28,32 / kg)

Delivery by October 02

Organic Growing-up Milk for Toddlers Based on Cow's Milk

Töpfer Organic Growing-​up Milk for Toddlers Based on Cow's Milk, 500 g

  • 12 months & up
  • With valuable minerals
  • Contains vitamin D
€ 10,49 (€ 20,98 / kg)

Delivery by October 02

Organic Infant Formula Based on Goat's Milk 1

Töpfer Organic Infant Formula Based on Goat's Milk 1, 400 g

  • Suitable from birth onwards
  • Pleasant, mild taste
  • Free from palm oil
€ 14,99 (€ 37,48 / kg)

Delivery by October 02

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE

Töpfer Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE, 600 g

  • From birth onwards
  • With organic milk from Allgäu
  • Proven Probifido® bacteria
€ 11,16 € 13,99 (€ 18,60 / kg)

Delivery by October 17

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE - Ready to Drink

Töpfer Organic Infant Formula Based on Cow's Milk PRE -​ Ready to Drink, 200 ml

  • Suitable from birth onwards
  • Ready-to-drink
  • Contains lactose
€ 2,49 (€ 12,45 / l)

Delivery by October 17