Yukies pregnancy care & natural cosmetics for mothers & babies

Yukies combines high-quality natural materials with sustainable design, creating thoughtful care products for mothers and babies inspired by the Slow Cosmétique movement.

Filter & sort

Price For whom? Material Product features Skin type Hair type Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Yukies: 7 items

Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile

Yukies Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile, 150 ml

  • For sensitive skin & hair
  • For children & adults
  • Preserves the skin’s protective barrier
€ 15,92 € 19,99 (€ 106,13 / l)

Delivery by October 14

Yukies Dry Brush

Yukies Dry Brush

  • For normal skin & cellulite
  • To firm & tone
  • Gently exfoliating & pore-refining
€ 29,99

Delivery by October 02

Yukies Gift Box

Yukies Gift Box

  • For all skin types & sensitive skin
  • Scrub, massage stick, oil & body butter
  • Vegan formulas
€ 86,99

Free delivery by October 02

Yukies Tummy Massage Stick

Yukies Tummy Massage Stick, 20 g

  • For sensitive skin
  • With cocoa butter
  • Perfume-free
€ 14,99 (€ 749,50 / kg)

Delivery by October 14

Yukies Baby Oil

Yukies Baby Oil, 150 ml

  • For sensitive skin
  • Nourishing effect
  • Protects the skin
€ 29,99 (€ 199,93 / l)

Delivery by October 14

Yukies Sugar Scrub

Yukies Sugar Scrub, 200 g

  • For all skin types
  • Contains rose petals
  • With organic sugar crystals
€ 24,99 (€ 124,95 / kg)

Delivery by October 02

Yukies Body Butter

Yukies Body Butter, 100 g

  • For sensitive skin
  • Special pregnancy care
  • Vegan formula
€ 25,99 (€ 259,90 / kg)

Delivery by October 02