Toothbrushes & replacement heads for babies & children

Discover gentle toothbrushes and practical replacement heads that make caring for your baby’s first teeth simple and enjoyable.

Filter & sort

Price Brand Age from For whom? Material Product features Language
Filter

Toothbrushes & replacement heads: 25 items

Denttabs Bamboo Toothbrush for Kids

Denttabs Bamboo Toothbrush for Kids

  • Ultra-soft bristles
  • Nylon 6 bristles
  • Biodegradable bamboo handle
€ 3,61 € 3,89

Delivery by October 02

ECO VIBE Kids Clip-on Brushes - Paw Patrol

happybrush ECO VIBE Kids Clip-​on Brushes -​ Paw Patrol

  • With extra-soft bristles
  • Made from sustainable material
  • Compatible with the ECO VIBE Kids
€ 9,99 (€ 666,00 / kg)

Delivery by October 02

Children's Toothbrush Double Pack (2-6 Years) - Soft

elmex Children's Toothbrush Double Pack (2-​6 Years) -​ Soft, 2 pieces

  • Small brush head
  • Ergonomic handle
  • Dosing aid for toothpaste
€ 7,19 (€ 3,60 / pc)

Delivery by October 02

Buzzy Brush 2-pack Replacement Heads, New Version

Jack N' Jill Buzzy Brush 2-​pack Replacement Heads, New Version, 2 pieces

  • 2 colour available
  • Super-soft bristles
€ 7,79 (€ 3,90 / pc)

Delivery by October 02

Jack N' Jill Silicone Finger Toothbrush (Stage 1)

Jack N' Jill Silicone Finger Toothbrush (Stage 1), 2 pieces

  • 2-Pack
  • Safe & hygienic cleaning
  • Easy to use
€ 5,99 (€ 3,00 / pc)

Delivery by October 02

happybrush ECO VIBE Kids Starter Kit - Paw Patrol

happybrush ECO VIBE Kids Starter Kit -​ Paw Patrol

  • Age: 3 years +
  • Integrated timer & 3 cleaning modes
  • Includes 16 colourful stickers
€ 34,99

Delivery by October 02

Jack N' Jill Strawberry Tooth Buddy Set

Jack N' Jill Strawberry Tooth Buddy Set

  • 1 x bunny toothbrush
  • 1 x strawberry toothpaste, 50 g
  • Age: 12 months +
€ 9,49

Delivery by October 02

Dentafari Kids Bamboo Toothbrush 4-Piece Set

Dentafari Kids Bamboo Toothbrush 4-​Piece Set

  • 4 x toothbrushes
  • Nylon bristles
  • BPA-free
€ 11,99 (€ 386,77 / kg)

Delivery by October 02

pandoo Toothbrushes for Kids

pandoo Toothbrushes for Kids, 4 pieces

  • Age: 3 years +
  • Medium-soft hardness
  • With BPA-free bristles
€ 4,99 (€ 1,25 / pc)

Delivery by October 15

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush Heads

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush Heads, 2 pieces

  • Avilable in 2 different colours
  • Gentle DuPont bristles
  • Compaitble with the geokids Sonic Toothbrush
€ 7,99 (€ 4,00 / pc)

Delivery by October 02

happybrush ECO VIBE 3 Starter Kit - Agnes

happybrush ECO VIBE 3 Starter Kit -​ Agnes

  • Age: 8 years +
  • Integrated 2-minute timer
  • With up to 40,000 vibrations per minute
€ 55,99 (€ 215,35 / kg)

Free delivery by October 02

Replacement Brush Heads for Stand-up Toothbrush

Planet Kid Replacement Brush Heads for Stand-​up Toothbrush, 2 pieces

  • Ages: 3 - 6 years
  • Soft bristles
  • Reduced waste
€ 3,59 (€ 1,80 / pc)

Delivery by October 02

Planet Kid Stand-up Toothbrush - 3-6 Years

Planet Kid Stand-​up Toothbrush -​ 3-​6 Years

  • Age: 3 - 6 years
  • Soft bristles
  • Interchangeable brush head
€ 5,59

Delivery by October 02

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush

Georganics geoKIDS Sonic Toothbrush

  • 1x ultrasonic toothbrush
  • 2x brush attachments
  • 1x wireless USB charger
€ 49,99

Delivery by October 02

Jack N' Jill Tickle Tooth Replacement Brush Heads

Jack N' Jill Tickle Tooth Replacement Brush Heads, 2 pieces

  • Phase 2: for 18 - 36 months
  • Soft bristles
€ 7,79 (€ 3,90 / pc)

Delivery by October 02

Jack N' Jill Tickle Tooth Sonic Toothbrush for Kids

Jack N' Jill Tickle Tooth Sonic Toothbrush for Kids

  • 1 x Toothbrush
  • 2 x Brush heads (Stages 1 & 2)
  • 1 x AAA battery
€ 18,99

Delivery by October 02

Jack N' Jill Buzzy Brush Musical Electric Toothbrush

Jack N' Jill Buzzy Brush Musical Electric Toothbrush

  • 3 Years+
  • Child-safe battery compartment
  • 6 Bubble stickers included
€ 28,99

Delivery by October 02

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 2)

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 2)

  • Made from medical silicone
  • Comes with a safety shield
  • Ideal for babies & small kids
€ 5,99

Delivery by October 02

Hydrophil Children's Toothbrush - Soft

Hydrophil Children's Toothbrush -​ Soft, Mouse (2 pieces)

  • Ideal for children aged 3 years +
  • Made from sustainable raw materials
  • With extra-soft bristles
€ 2,99 (€ 1,50 / pc)

Delivery by October 02

La Saponaria Kids Toothbrush

La Saponaria Kids Toothbrush, Orange

  • Soft bristles
  • Practical handle
  • Made from sustainable raw materials
€ 3,59

Delivery by October 02

Hydrophil Bamboo Sonic Professional Brush Heads

Hydrophil Bamboo Sonic Professional Brush Heads

  • Made from 100% renewable raw materials
  • Medium-soft bristles
  • Effect dental plaque removal
€ 5,99

Delivery by October 02

Sustainable Children's Toothbrush with Silver Bristles

Officina Naturae Sustainable Children's Toothbrush with Silver Bristles, Yellow

  • Soft bristles
  • Protects the tooth enamel
  • Sustainably produced
€ 3,99

Delivery by October 02

Jack N' Jill Organic Toothbrush

Jack N' Jill Organic Toothbrush, Bunny

  • Child-friendly design
  • Rounded bristles
  • Biodegradable handle
€ 4,59

Delivery by October 02

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 3)

Jack N' Jill Silicone Toothbrush (Stage 3)

  • Easy to use
  • Made from medical silicone
  • 2-5 years
€ 5,99

Delivery by October 09

Hydrophil Children's Toothbrush - Soft

Hydrophil Children's Toothbrush -​ Soft, Hippo (2 pieces)

  • Ideal for children aged 3 +
  • Made from sustainable raw materials
  • With extra-soft bristles
€ 2,99 (€ 1,50 / pc)

Delivery by October 17