Baby jars by Holle

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Baby jars: 25 items

Organic Demeter Baby Food Jar - Vegetable Risotto

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Vegetable Risotto, 220 g

  • 8 months & up
  • Stimulates the chewing reflex
  • Free from gluten, lactose & added salt
€ 1,11 € 1,39 (€ 5,05 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Chicken

Holle Organic Chicken, 125 g

  • For babies 5 months & older
  • Country of origin: Germany
  • Without added salt, spices or flavours
€ 1,69 (€ 13,52 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Beef

Holle Organic Beef, 125 g

  • For babies 5 months & up
  • Country of origin: Germany
  • Without added salt, spices or flavours
€ 1,99 (€ 15,92 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Parsnip Purée

Holle Baby Food Jar -​ Parsnip Purée, 125 g

  • From 5 months
  • Mild taste
  • No added salt or sugar
€ 0,99 (€ 7,92 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Baby Food Jar - Potatoes, Pumpkin & Zucchini

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Potatoes, Pumpkin & Zucchini, 190 g

  • 6 months & up
  • Vegan & finely pureed
  • Free from gluten, lactose & added salt
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Couscous

Holle Organic Couscous, 220 g

  • 8 months & up
  • Slightly chunky consistency
  • Without salt or added flavours
€ 1,69 (€ 7,68 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Spaghetti alla Bolognese

Holle Organic Baby Food Jar -​ Spaghetti alla Bolognese, 220 g

  • 8 months onwards
  • With tomatoes, carrots & leek
  • No added salt, spices or flavours
€ 1,49 (€ 6,77 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Baby Food Jar - Carrots Potatoes & Beef

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Carrots Potatoes & Beef, 190 g

  • 5 months & up
  • Finely pureed texture
  • Free from gluten, lactose & added salt
€ 1,49 (€ 7,84 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Pure Apple

Holle Baby Food Jar -​ Pure Apple, 125 g

  • From 5 months
  • Vegan recipe
  • No added sugar
€ 0,99 (€ 7,92 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Mixed Vegetables

Holle Baby Food Jar -​ Mixed Vegetables, 190 g

  • From 6 months
  • No added salt or sugar
  • Mild, natural flavour
€ 1,19 (€ 6,26 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Veggie Curry

Holle Organic Veggie Curry, 190 g

  • For babies 6 months & up
  • In Demeter quality
  • Without added flavours, salt or spices
€ 1,39 (€ 7,32 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Apple & Plum

Holle Organic Apple & Plum, 190 g

  • For 6 months & up
  • No added sugar or flavours
  • Mild sweet taste from fruit
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Pumpkin with Chicken

Holle Organic Baby Food Jar -​ Pumpkin with Chicken, 190 g

  • 5 months & up
  • Finely pureed
  • Free from gluten, lactose & added salt
€ 1,39 (€ 7,32 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Apple & Blueberry

Holle Organic Baby Food Jar -​ Apple & Blueberry, 190 g

  • 5 months & up
  • Naturally sweet & vegan
  • Free from lactose & gluten
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Apple & Banana with Apricot

Holle Organic Apple & Banana with Apricot, 190 g

  • 6 months & up
  • No added sugar or flavours
  • Ideal as a snack
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Baby Food Jar - Potatoes with Peas & Zucchini

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Potatoes with Peas & Zucchini, 190 g

  • 6 months & up
  • Vegan, contains no added salt
  • Free from lactose & gluten
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Pumpkin with Rice

Holle Baby Food Jar -​ Pumpkin with Rice, Pumpkin with Rice (Demeter) (190 g)

  • From 5 months
  • Mild flavour
  • Natural ingredients
€ 1,19 (€ 6,26 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Carrot Purée

Holle Baby Food Jar -​ Carrot Purée, 125 g

  • From 5 months
  • Premium Demeter quality
  • No flavourings, added salt or sugar
€ 0,99 (€ 7,92 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Carrots with Potatoes

Holle Baby Food Jar -​ Carrots with Potatoes, 190 g

  • From 5 months
  • Balanced recipe
  • No added salt or sugar
€ 1,19 (€ 6,26 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Baby Food Jar - Bircher Muesli

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Bircher Muesli, 220 g

  • 8 months & up
  • Vegan, with fine pieces
  • Contains no added sugar, lactose-free
€ 1,39 (€ 6,32 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Lentils & Vegetables with Veal

Holle Organic Lentils & Vegetables with Veal, 220 g

  • For 10 months & up
  • With carrot & potato pieces
  • Without gluten & added salt
€ 1,99 (€ 9,05 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Apple & Pear with Oat Flakes

Holle Organic Baby Food Jar -​ Apple & Pear with Oat Flakes, 190 g

  • For 6 months & up
  • No added sugar
  • Finely pureed, smooth texture
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Apple & Banana with Spelt

Holle Organic Apple & Banana with Spelt, 190 g

  • 6 months & up
  • No added sugar
  • With fine whole grain spelt flakes
€ 1,29 (€ 6,79 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Baby Food Jar - Apple & Peach

Holle Organic Demeter Baby Food Jar -​ Apple & Peach, 190 g

  • 5 months & up
  • Naturally sweet without added sugar
  • Free from gluten & lactose
€ 1,39 (€ 7,32 / kg)

Delivery by October 02

Holle Baby Food Jar - Pure Pear

Holle Baby Food Jar -​ Pure Pear, 125 g

  • From 5 months
  • Delicately flavoured & mild
  • No added sugar or flavourings
€ 0,99 (€ 7,92 / kg)

Delivery by October 08