Organic baby cereals & milk porridges by Holle

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Baby & milk cereals: 13 items

Holle Organic Demeter Whole Grain Oat Porridge

Holle Organic Demeter Whole Grain Oat Porridge, 250 g

  • From the 5th month onwards
  • No added sugar
  • With very fine organic whole grain oats
€ 3,09 (€ 12,36 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Whole Grain Semolina Porridge

Holle Organic Demeter Whole Grain Semolina Porridge, 250 g

  • From the 5th month onwards
  • Easy to prepare
  • No added sugar
€ 3,09 (€ 12,36 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Rice Cereal (Gluten-Free)

Holle Organic Rice Cereal (Gluten-​Free), 250 g

  • From the 5th month onwards
  • Carefully selected organic rice
  • Milk-free
€ 3,59 (€ 14,36 / kg)

Delivery by October 02

Organic Goat's Milk Porridge - Blueberry & Banana

Holle Organic Goat's Milk Porridge -​ Blueberry & Banana, 200 g

  • 6 months & up
  • Free from gluten and palm oil
  • Very mild taste
€ 3,99 (€ 19,95 / kg)

Delivery by October 02

Organic Whole Grain Millet Porridge (Gluten-Free)

Holle Organic Whole Grain Millet Porridge (Gluten-​Free), 250 g

  • From the 5th month onwards
  • Tender organic whole grain flakes
  • Easy to prepare
€ 3,59 (€ 14,36 / kg)

Delivery by October 02

Organic Milk Porridge with Biscuits & Apple

Holle Organic Milk Porridge with Biscuits & Apple, 250 g

  • 6 months & up
  • Quick and easy to prepare
  • Free from palm oil
€ 3,69 (€ 14,76 / kg)

Delivery by October 02

Organic 3-Grain Whole Grain Porridge (Gluten-Free)

Holle Organic 3-​Grain Whole Grain Porridge (Gluten-​Free), 250 g

  • Wholesome nutrition
  • For babies 6 months old and older
  • Lactose-free and vegan
€ 3,59 (€ 14,36 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Milk Porridge with Banana

Holle Organic Milk Porridge with Banana, 250 g

  • 6 moths & up
  • Easy to prepare
  • 100% whole grains
€ 3,69 (€ 14,76 / kg)

Delivery by October 02

Organic Goat's Milk Porridge - Raspberry & Banana

Holle Organic Goat's Milk Porridge -​ Raspberry & Banana, 200 g

  • 6 months & up
  • Gluten-free recipe
  • Very mild taste
€ 3,99 (€ 19,95 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Milk Porridge - Oat Strawberry

Holle Organic Milk Porridge -​ Oat Strawberry, 250 g

  • 6 months & up
  • Quick and easy to prepare
  • Does not contain palm oil
€ 3,69 (€ 14,76 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Otter Oats Porridge

Holle Organic Otter Oats Porridge, 200 g

  • 1 year & up
  • With oat and spelt flakes
  • Contains apple, banana and plum
€ 2,99 (€ 14,95 / kg)

Delivery by October 02

Organic Demeter Whole Grain Spelt Porridge

Holle Organic Demeter Whole Grain Spelt Porridge, 250 g

  • From the 5th month onwards
  • Fine organic whole grain flakes
  • Easy to prepare
€ 3,09 (€ 12,36 / kg)

Delivery by October 02

Holle Organic Whole Grain Oat Porridge

Holle Organic Whole Grain Oat Porridge, 250 g

  • 5 months & up
  • Made from organic whole grain oats
  • Free from gluten, milk & added sugar
€ 3,59 (€ 14,36 / kg)

Delivery by October 02