Pumpkin Organics snacks for babies & children

Pumpkin Organics offers practical and tasty snacks for children that make family life easier and simplify snack time.

Shop by category

Filter & sort

Price Age recommendation For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Pumpkin Organics: 7 items

Organic Squeeze Pouch - Pumpkin, Pear, Apple, Plum, Oats

Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch -​ Pumpkin, Pear, Apple, Plum, Oats, 100 g

  • 8 months & up
  • 35% vegetables
  • No added sugar
€ 1,29 (€ 12,90 / kg)

Delivery by October 02

Organic Vegetable Rolls - Pumpkin, Tomato & Spinach

Pumpkin Organics Organic Vegetable Rolls -​ Pumpkin, Tomato & Spinach, 20 g

  • 12 months & up
  • With lots of vegetables
  • No added sugar or salt
€ 0,99 (€ 49,50 / kg)

Delivery by October 02

Organic Lentil Puffs - Tomato, Carrot & Herbs

Pumpkin Organics Organic Lentil Puffs -​ Tomato, Carrot & Herbs, 20 g

  • For 12 months & up
  • Allergen-free
  • No added sugar or salt
€ 0,99 (€ 49,50 / kg)

Delivery by October 02

Organic Squeeze Pouch - Carrot, Pear, Sweet Potato, Broccoli

Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch -​ Carrot, Pear, Sweet Potato, Broccoli, 100 g

  • 6 months & up
  • 70% vegetables
  • No added sugar
€ 1,69 (€ 16,90 / kg)

Delivery by October 02

Organic Squeeze Pouch - Pear, Strawberry, Sweet Potato, Beetroot, Banana, Oats

Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch -​ Pear, Strawberry, Sweet Potato, Beetroot, Banana, Oats, 100 g

  • 6 months & up
  • 30% vegetables
  • No added sugar
€ 1,29 (€ 12,90 / kg)

Delivery by October 02

Organic Squeeze Pouch - Pumpkin, Sweet Potato, Pear, Banana, Bblueberry

Pumpkin Organics Organic Squeeze Pouch -​ Pumpkin, Sweet Potato, Pear, Banana, Bblueberry, 100 g

  • 6 months & up
  • 70% vegetable content
  • No added sugar
€ 1,69 (€ 16,90 / kg)

Delivery by October 02

Pumpkin Organics Organic Oat Bar - Date, Coconut

Pumpkin Organics Organic Oat Bar -​ Date, Coconut, 20 g

  • 12 months & up
  • With 43.5% oats
  • No added sugar
€ 0,89 (€ 44,50 / kg)

Delivery by October 02