Massage oils for babies & children

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Massage oils: 6 items

Weleda Baby Tummy Oil

Weleda Baby Tummy Oil, 50 ml

  • Suitable for sensitive skin
  • Gentle care
  • With marjoram, chamomile & cardamom
€ 11,89 (€ 237,80 / l)

Delivery by October 02

Alteya Organics Organic Calming Massage Oil

Alteya Organics Organic Calming Massage Oil, 110 ml

  • For sensitive skin
  • With rose & calendula
  • Nourishes & moisturises
€ 21,99 (€ 199,91 / l)

Delivery by October 02

NeBiolina Bebé Mom & Baby Massage Oil

NeBiolina Bebé Mom & Baby Massage Oil, 100 ml

  • Moisturises the skin
  • Ensures soft skin
  • Ideal for use during pregnancy
€ 10,49 (€ 104,90 / l)

Delivery by October 02

Yukies Tummy Massage Stick

Yukies Tummy Massage Stick, 20 g

  • For sensitive skin
  • With cocoa butter
  • Perfume-free
€ 14,99 (€ 749,50 / kg)

Delivery by October 14

Baby Massage Oil

I Provenzali Baby Massage Oil, 150 ml

  • Hydrating properties
  • Encourages suppleness
  • Ideal for cradle cap
€ 6,49 (€ 43,27 / l)

Delivery by October 02

Provida Organics sensetive baby massage oil

Provida Organics sensetive baby massage oil, 100 ml

  • For the delicate skin of babies
  • Soothing effect
  • Rich in omega 6 fatty acids
€ 21,99 (€ 219,90 / l)

Delivery by October 02