Milk formula by Bebivita

Filter & sort

Price Brand For whom?
Filter

Infant formula: 4 items

Bebivita Infant Formula Based on Cow's Milk Pre

Bebivita Infant Formula Based on Cow's Milk Pre, 500 g

  • From birth onwards
  • With lactose & DHA
  • Suitable as a supplement to breast milk
€ 8,89 (€ 17,78 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Bebivita Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 500 g

  • 10th month onwards
  • Not a substitute for breast milk
  • In addition to solids
€ 8,69 (€ 17,38 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Follow-on Formula Based on Cow's Milk 2

Bebivita Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 2, 500 g

  • After 6 months
  • Not a substitute for breast milk
  • Satisfying and age-appropriate nutrition
€ 8,49 (€ 16,98 / kg)

Delivery by October 13

Hydrolysed Infant Formula Based on Cow's Milk Pre HA

Bebivita Hydrolysed Infant Formula Based on Cow's Milk Pre HA, 500 g

  • Suitable from birth
  • Highly broken down protein
  • Lactose as a carbohydrate
€ 12,09 (€ 24,18 / kg)

Delivery by October 02