Milk & cereal porridges by Bebivita

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Milk & cereal porridges: 5 items

Baby Cereal - Biscuits & Banana, No Added Sugar

Bebivita Baby Cereal -​ Biscuits & Banana, No Added Sugar, 500 g

  • For 5 months & up
  • With minerals & vitamins
  • With biscuits made in Germany
€ 6,29 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Baby Milk Cereal with Biscuits

Bebivita Baby Milk Cereal with Biscuits, 500 g

  • For 6 months & up
  • No added sugar
  • With minerals & vitamins
€ 6,29 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Baby Milk Cereal Cocoa

Bebivita Baby Milk Cereal Cocoa, 500 g

  • For 8 months & up
  • With minerals & vitamins
  • Mild taste
€ 6,29 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 02

Baby Cereal - Milk Rice Pudding with Apple

Bebivita Baby Cereal -​ Milk Rice Pudding with Apple, 500 g

  • From the 5th month onwards
  • Without gluten & added sugar
  • Contains valuable vitamins & minerals
€ 6,29 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Baby Milk Porridge with Semolina

Bebivita Baby Milk Porridge with Semolina, 500 g

  • 6 months & up
  • No added sugar
  • For about 10 meals
€ 6,29 (€ 12,58 / kg)

Delivery by October 02