Complementary meal menus by Bebivita

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Complementary meal menus: 13 items

Organic Baby Food Jar - Passion Fruit in Apple Peach

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Passion Fruit in Apple Peach, 250 g

  • 6 months & up
  • Fruity and sweet taste
  • No added sugar
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Evening Porridge Biscuits & Banana

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Evening Porridge Biscuits & Banana, 190 g

  • 6 months onwards
  • Also tastes delicious cold
  • Sweet banana taste
€ 1,49 (€ 7,84 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Semolina Porridge with Banana Apple

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Semolina Porridge with Banana Apple, 190 g

  • From the 5th month onwards
  • Tender wheat semolina
  • Finely pureed texture
€ 1,69 (€ 8,89 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Evening Porridge Semolina Vanilla

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Evening Porridge Semolina Vanilla, 190 g

  • From the 5th month
  • Fine wheat semolina
  • Smooth puree
€ 1,59 (€ 8,37 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Breakfast Muesli Raspberry in Apple

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Breakfast Muesli Raspberry in Apple, 160 g

  • For 10 months & up
  • With yoghurt, fruits and wholegrain cereal
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 9,94 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Banana-Cocoa Evening Porridge

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Banana-​Cocoa Evening Porridge, Banana-​Cocoa (190 g)

  • 6 months & up
  • Finely pureed
  • Suitable to serve both warm and cold
€ 1,59 (€ 8,37 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Rusk in Apple-Banana

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Rusk in Apple-​Banana, 250 g

  • For 5 months & up
  • With organic apples
  • Contains vitamin C
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Raspberry in Apple Strawberry

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Raspberry in Apple Strawberry, 250 g

  • 5 months onwards
  • No added sugar
  • Deliciously fruity
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Organic Baby Food Jar - Mango in Apple

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Mango in Apple, 250 g

  • For 6 months & older
  • No added sugar
  • Fresh & fruity taste
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Organic Baby Food Jar - Muesli in Fruits

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Muesli in Fruits, 250 g

  • For 6 months & up
  • With wholegrain cereals
  • Mild taste
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Apple Banana with Wholegrain

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Apple Banana with Wholegrain, 250 g

  • For 6 months & older
  • Juicy organic apples
  • Mild fruity taste
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Apple-Mango with Wholegrain

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Apple-​Mango with Wholegrain, 250 g

  • 6 months & up
  • Mild taste
  • No added sugar
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02

Bebivita Organic Baby Food Jar - Pears in Apple

Bebivita Organic Baby Food Jar -​ Pears in Apple, 250 g

  • 5 months & up
  • Gently processed
  • No added sugar
€ 1,49 (€ 5,96 / kg)

Delivery by October 02