ATTITUDE products for a clean home

Filter & sort

Price Brand Product features Certificates & seals of approval Consistency/form Area of application: Household cleaning Highlights
Filter

Household cleaners: 16 items

ATTITUDE Dishwasher Tablets

ATTITUDE Dishwasher Tablets, 26 pieces

  • No synthetic dyes or fragrances
  • Phosphate-free
  • Biodegradable
€ 10,49 (€ 0,40 / pc)

Delivery by October 02

Fragrance Free Baby Toys & Surface Cleaner

ATTITUDE Fragrance Free Baby Toys & Surface Cleaner, 800 ml

  • Free from fragrances
  • Free from harmful chemicals
  • Hypoallergenic
€ 7,99 (€ 9,99 / l)

Delivery by October 02

Lavender & Eucalyptus Natural Air Purifier

ATTITUDE Lavender & Eucalyptus Natural Air Purifier, 227 g

  • For 3-6 weeks
  • Plant-based
  • For rooms, cars, & refrigerators
€ 7,29 (€ 32,11 / kg)

Delivery by October 02

ATTITUDE Bathroom Surface Cleaner

ATTITUDE Bathroom Surface Cleaner, 2 l

  • Multipurpose
  • Free from chlorine
  • Biodegradable
€ 11,39 (€ 5,70 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Baby Unscented Washing Up Liquid

ATTITUDE Baby Unscented Washing Up Liquid, 700 ml

  • Hypoallergenic
  • For bottles and pacifiers
  • Unscented
€ 4,89 (€ 6,99 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Tile & Hardwood Floor Cleaner

ATTITUDE Tile & Hardwood Floor Cleaner, 1,04 l

  • Hypoallergenic
  • Plant-based
  • CO2 neutral
€ 5,29 (€ 5,09 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Apple & Basil Natural Air Purifier

ATTITUDE Apple & Basil Natural Air Purifier, 227 g

  • Contains plant extracts
  • Lasts for up to 6 weeks
  • Fragrance intensity can be adjusted
€ 7,29 (€ 32,11 / kg)

Delivery by October 02

ATTITUDE Kitchen Surface Cleaner

ATTITUDE Kitchen Surface Cleaner, 800 ml

  • Hypoallergenic
  • Eco-friendly production
  • Cruelty-free & 100% vegan
€ 5,29 (€ 6,61 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Green Apple & Basil Washing Up Liquid

ATTITUDE Green Apple & Basil Washing Up Liquid, 700 ml

  • Vegan
  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
€ 4,79 (€ 6,84 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Universal Surface Cleaner

ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 800 ml

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • With essential oils
€ 5,29 (€ 6,61 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Shower and Surface Cleaner

ATTITUDE Shower and Surface Cleaner, 800 ml

  • CO2 neutral
  • Biodegradable
  • Easy to use
€ 5,29 (€ 6,61 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Fruit & Vegetable Wash

ATTITUDE Fruit & Vegetable Wash, 800 ml

  • Free from preservatives
  • With botanical & mineral ingredients
  • Fragrance-free & hypoallergenic
€ 6,59 (€ 8,24 / l)

Delivery by October 02

Sensitive Baby Bottle & Dishwashing Liquid

ATTITUDE Sensitive Baby Bottle & Dishwashing Liquid, 700 ml

  • Fragrance-free
  • Fat-dissolving formula
  • Ideal for bottles, pacifiers, etc.
€ 6,59 (€ 9,41 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Glass & Mirror Cleaner

ATTITUDE Glass & Mirror Cleaner, 800 ml

  • Biodegradable
  • Plant-based
  • CO2 neutral
€ 5,29 (€ 6,61 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Wildflowers Washing Up Liquid

ATTITUDE Wildflowers Washing Up Liquid, 700 ml

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • Vegan
€ 4,79 (€ 6,84 / l)

Delivery by October 02

ATTITUDE Citrus Zest Washing Up Liquid

ATTITUDE Citrus Zest Washing Up Liquid, 2 l

  • Vegan
  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
€ 11,39 (€ 5,70 / l)

Delivery by October 02