Complementary food by HiPP

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Complementary feeding meals: 1 - 30 of 42 items

Organic Baby Food Jar - Pure Organic Carrots

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Pure Organic Carrots, 125 g

  • From the 5th month
  • Mild & sweet
  • Without added salt or sugar
€ 1,29 (€ 10,32 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Beef

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Beef, 125 g

  • Age 5 months & up
  • Contains no added salt
  • No added flavours
€ 2,59 (€ 20,72 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Chicken

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Chicken, 125 g

  • Age 5 months & up
  • Can be served in many ways
  • Contains no added salt
€ 2,59 (€ 20,72 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Plum in Pear

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Plum in Pear, 160 g

  • 5 months & up
  • Vegan
  • Naturally gluten-free
€ 1,99 (€ 12,44 / kg)

Delivery by October 02

Organic Good Night Baby Food Jar - Pure Semolina Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ Pure Semolina Porridge, 190 g

  • 5 months & up
  • Contains gluten, no added sugar
  • With whole grain cereal flakes
€ 1,99 (€ 10,47 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Good Morning Strawberry in Apple Yogurt Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Strawberry in Apple Yogurt Muesli, 160 g

  • For babies 10m+
  • Breakfast or snack
  • Without sugar and fruit juice concentrate
€ 1,69 (€ 10,56 / kg)

Delivery by October 02

Organic Breakfast Porridge Jar - Banana-Blueberry Oatmeal

HiPP Organic Breakfast Porridge Jar -​ Banana-​Blueberry Oatmeal, 160 g

  • 10 months & up
  • Without added flavours & preservatives
  • Tastes delicious both warm & cold
€ 1,69 (€ 10,56 / kg)

Delivery by October 02

Organic Fruit & Cereal Jar - Apple-Banana with Baby Biscuits

HiPP Organic Fruit & Cereal Jar -​ Apple-​Banana with Baby Biscuits, 250 g

  • 5 months & up
  • Ideal to start the weaning process
  • No added sugar
€ 1,89 (€ 7,56 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Carrots with Potatoes

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Carrots with Potatoes, 190 g

  • 5 months & up
  • Without salt and gluten
  • Strictly monitored and selected ingredients
€ 1,69 (€ 8,89 / kg)

Delivery by October 02

Organic Breakfast Porridge Jar - Mango-Banana Oatmeal

HiPP Organic Breakfast Porridge Jar -​ Mango-​Banana Oatmeal, 160 g

  • From the 10th month
  • Tastes warm & cold
  • No added sugar
€ 1,69 (€ 10,56 / kg)

Delivery by October 02

Organic Good Night Baby Food Jar - Pure Oat Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ Pure Oat Porridge, 190 g

  • 5 months & up
  • Contains milk
  • No added sugar
€ 1,99 (€ 10,47 / kg)

Delivery by October 02

Organic Good Night Baby Food Jar - 7-Grain Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ 7-​Grain Porridge, 190 g

  • From the 6th month
  • With organic whole grains
  • Tastes great both warm & cold
€ 1,99 (€ 10,47 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Apple

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Apple, 125 g

  • 5 months & up
  • Free from preservatives
  • Gluten-free, with no added sugar
€ 1,19 (€ 9,52 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Potatoes & Vegetables with Beef

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Potatoes & Vegetables with Beef, 220 g

  • 8 months & up
  • Gluten-free
  • Free from added flavours & colours
€ 2,09 (€ 9,50 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Good Morning Fruit Yoghurt with Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Fruit Yoghurt with Muesli, 160 g

  • 10 months & up
  • Does not contain added colours
  • Fortified with vitamin B1
€ 1,69 (€ 10,56 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Fruit Puree

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Fruit Puree, 190 g

  • Age: 5 months & up
  • 100% pure organic fruit
  • Without added sugar
€ 1,79 (€ 9,42 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Williams-Christ Pear

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Williams-​Christ Pear, 125 g

  • 5 months & up
  • 100% organic fruit puree
  • No added sugar
€ 1,19 (€ 9,52 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Good Morning Blueberry in Apple Yoghurt Muesli

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Good Morning Blueberry in Apple Yoghurt Muesli, 160 g

  • 10 months & up
  • No added sugar
  • Without added colours or flavours
€ 1,69 (€ 10,56 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Pumpkin with Potatoes

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Pumpkin with Potatoes, 190 g

  • 5 months & up
  • No added salt
  • Smooth, creamy texture
€ 1,69 (€ 8,89 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Fruit Cup - Banana in Apple

HiPP Organic Fruit Cup -​ Banana in Apple, 400 g

  • 5 months & up
  • Ideal as a snack
  • No added sugar
€ 2,79 (€ 6,98 / kg)

Delivery by October 02

Organic Good Night Baby Food Jar - 3 Grain Porridge

HiPP Organic Good Night Baby Food Jar -​ 3 Grain Porridge, 190 g

  • 8 months & up
  • No added sugar
  • Keeps baby feeling full for a while
€ 1,99 (€ 10,47 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Fruit Puree

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Fruit Puree, Apricot and Apple (190 g)

  • Ages 5 months & up
  • 100% pure organic fruit
  • Without added sugar or salt
€ 1,99 (€ 10,47 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Strawberry & Raspberry in Apple

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Strawberry & Raspberry in Apple, 160 g

  • 5 months & up
  • No added sugar
  • Vegan
€ 1,89 (€ 11,81 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Blueberry in Apple

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Blueberry in Apple, 160 g

  • 5 months & up
  • Vegan
  • Naturally gluten-free
€ 1,89 (€ 11,81 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Baby Food Jar - Mixed Vegetables

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Mixed Vegetables, 190 g

  • 5 months & up
  • With mild vegetables
  • Fine creamy puree
€ 1,69 (€ 8,89 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Rice with Carrots and Turkey

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Rice with Carrots and Turkey, 220 g

  • 8 months & up
  • With small pieces
  • Free from preservatives
€ 2,09 (€ 9,50 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Spaghetti Bolognese Menu

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Spaghetti Bolognese Menu, 220 g

  • For 8 months & up
  • With small pieces
  • Without added salt
€ 2,09 (€ 9,50 / kg)

Delivery by October 02

Organic Fruit Duet - Peach-Apricot with Quark Cream

HiPP Organic Fruit Duet -​ Peach-​Apricot with Quark Cream, 160 g

  • 10 months & up
  • No added sugar
  • Gluten-free
€ 1,69 (€ 10,56 / kg)

Delivery by October 02

Organic Baby Food Jar - Banana & Peach in Apple

HiPP Organic Baby Food Jar -​ Banana & Peach in Apple, 190 g

  • 5 months & up
  • 100% organic fruit puree
  • No added flavours or sugar
€ 1,79 (€ 9,42 / kg)

Delivery by October 02

Organic Fruit and Cereal - Fruits & Whole Grain Cereal

HiPP Organic Fruit and Cereal -​ Fruits & Whole Grain Cereal, 190 g

  • 6 months & up
  • No added sugar
  • Ideal as a snack between meals
€ 1,89 (€ 9,95 / kg)

Delivery by October 02