First infant milk & follow on milk by HiPP

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Infant formula: 14 items

Infant Formula Based on Cow's Milk - COMFORT Special Formula

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk -​ COMFORT Special Formula, 600 g

  • Suitable from birth
  • Reduced lactose content
  • Low in allergens and rich in nutrients
€ 17,19 (€ 28,65 / kg)

Delivery by October 02

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® PRE

HiPP Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® PRE, 600 g

  • Suitable from birth onwards
  • With lactic acid cultures
  • Contains lactose & DHA
€ 16,59 (€ 27,65 / kg)

Delivery by October 02

Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® HA 1

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® HA 1, 600 g

  • From birth onwards
  • Carefully broken down protein
  • Natural lactic acid cultures
€ 16,89 (€ 28,15 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 2

HiPP Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 2, 600 g

  • From the 7th month
  • Suitable for any time of the day
  • With omega-3 & omega-6 fatty acids
€ 16,79 (€ 27,98 / kg)

Delivery by October 02

Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® - PRE HA

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® -​ PRE HA, 600 g

  • Suitable from birth
  • Sole feed or supplementary feed
  • With natural lactic acid cultures
€ 17,89 (€ 29,82 / kg)

Delivery by October 02

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+

HiPP Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+, 600 g

  • For age 1 year & up
  • Natural lactic acid cultures
  • With vitamin D & calcium
€ 13,89 (€ 23,15 / kg)

Delivery by October 02

Infant Formula Based on Cow's Milk - Anti-Reflux Special Formula

HiPP Infant Formula Based on Cow's Milk -​ Anti-​Reflux Special Formula, 600 g

  • From birth
  • With natural lactic acid cultures
  • For special nutritional needs
€ 16,29 (€ 27,15 / kg)

Delivery by October 02

Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 1

HiPP Organic Infant Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 1, 600 g

  • From birth onwards
  • Creamy thanks to organic starch
  • Satisfying and filling
€ 16,79 (€ 27,98 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 3

HiPP Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 3, 600 g

  • 10th month onwards
  • Suitable for any time of the day
  • With GOS & Metafolin®
€ 19,69 (€ 32,82 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-On Formula Based on Goat's Milk 2

HiPP Organic Follow-​On Formula Based on Goat's Milk 2, 400 g

  • After 6 months
  • Along with solids
  • Contains valuable nutrients
€ 18,69 (€ 46,73 / kg)

Delivery by October 02

Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE

HiPP Organic Infant Formula Based on Goat's Milk PRE, 400 g

  • Suitable from birth
  • Contains DHA & fibre
  • Easy to prepare
€ 18,69 (€ 46,73 / kg)

Delivery by October 02

Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik 2+

HiPP Growing-​up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik 2+, 600 g

  • Age 2 years & up
  • Can be drunk both cold and warm
  • With vitamins C & D
€ 13,89 (€ 23,15 / kg)

Delivery by October 02

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 2 without starch

HiPP Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 2 without starch, 600 g

  • After 6 months
  • Consistency makes it easy to drink
  • After weaning or PRE formula
€ 16,79 (€ 27,98 / kg)

Delivery by October 13

Follow-on Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® HA 2

HiPP Follow-​on Formula Based on Cow's Milk HA Combiotik® HA 2, 600 g

  • 7th month onwards
  • Hydrolysed protein
  • With mild starch that keeps baby feeling satisfied
€ 18,99 (€ 31,65 / kg)

Delivery by October 02