Squeezable pouches & fruit purée by HiPP

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Squeeze pouches & fruit purée: 5 items

HiPPiS Organic Baby Food Pouch

HiPP HiPPiS Organic Baby Food Pouch, Apple-​Pear-​Banana (100 g)

  • 1 year & up
  • 100% organic fruits
  • Free from added sugar
€ 1,49 (€ 14,90 / kg)

Delivery by October 02

Organic Squeeze Pouch - Mango in Banana-Orange-Pear with Rice

HiPP Organic Squeeze Pouch -​ Mango in Banana-​Orange-​Pear with Rice, 120 g

  • For 1 year & up
  • Free from preservatives
  • Gluten-free & vegan
€ 1,49 (€ 12,42 / kg)

Delivery by October 02

Organic HiPPiS Strawberry Banana in Apple - Value Pack

HiPP Organic HiPPiS Strawberry Banana in Apple -​ Value Pack, 400 g

  • 1 year & up
  • 100% organic fruit puree
  • A delicious snack
€ 4,69 (€ 11,73 / kg)

Delivery by October 02

Organic Squeeze Pouch - Apple Banana with Baby Biscuits

HiPP Organic Squeeze Pouch -​ Apple Banana with Baby Biscuits, 360 g

  • 5 months & up
  • No added sugar
  • Finely pureed texture
€ 5,09 (€ 14,14 / kg)

Delivery by October 02

HiPP Organic Fruit Pouch - Smoothie

HiPP Organic Fruit Pouch -​ Smoothie, Strawberry in Apple-​Banana (120 ml)

  • 1 year & up
  • Vegan & gluten-free
  • Ideal as a snack
€ 1,59 (€ 13,25 / l)

Delivery by October 02