Drinks for babies & children

Practical bottled drinks for babies and children, simple and ideal for use at home or on the go.

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval Highlights
Filter

Drinks: 15 items

PURE&FUN PAW Patrol Organic Heroes Tea

PURE&FUN PAW Patrol Organic Heroes Tea, 45 g

  • With orange oil
  • 100% organic
  • Enjoy warm or cold
€ 3,19 € 3,99 (€ 70,89 / kg)

Delivery by October 02

Infant Formula Based on Cow's Milk Pre, ready to drink

Humana Infant Formula Based on Cow's Milk Pre, ready to drink, 90 ml

  • From birth onwards
  • With DHA
  • Pre-mixed and easy to prepare
€ 1,69 (€ 18,78 / l)

Delivery by October 02

Holle Organic Baby Tea

Holle Organic Baby Tea, 30 g

  • 5th month onwards
  • 20 tea bags of 1.5 g each
  • With camomile
€ 2,99 (€ 99,67 / kg)

Delivery by October 02

Follow-on Formula Based on Cow's Milk Pronutra-ADVANCE 2, Ready to Drink

Aptamil Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Pronutra-​ADVANCE 2, Ready to Drink, 200 ml

  • Age: after 6 months
  • Pre-mixed
  • Does not need to be heated
€ 2,29 (€ 11,45 / l)

Delivery by October 02

Himmeltau Semolina Drink - Bee Honey

Himmeltau Semolina Drink -​ Bee Honey, 405 ml

  • Creamy and milky
  • Can be stored at room temperature
  • No preservatives
€ 3,19 (€ 7,88 / l)

Delivery by October 02

PURE&FUN "Frozen" Organic Magic Tea

PURE&FUN "Frozen" Organic Magic Tea, 45 g

  • Organic fruit tea blend
  • Berry flavour
  • Without added sugar
€ 3,99 (€ 88,67 / kg)

Delivery by October 02

PURE&FUN Peppa Pig Organic Tea

PURE&FUN Peppa Pig Organic Tea , 45 g

  • With apple & strawberry
  • Made from organic ingredients
  • Natural thirst quencher
€ 3,99 (€ 88,67 / kg)

Delivery by October 02

Infant Formula Based on Cow's Milk Pronutra PRE

Aptamil Infant Formula Based on Cow's Milk Pronutra PRE, 200 ml

  • Suitable from birth onwards
  • Pre-mixed and ready to drink
  • Practical for trips and outings
€ 2,39 (€ 11,95 / l)

Delivery by October 02

Infant Formula Based on Cow's Milk HA PRE Ready-to-Drink

Aptamil Infant Formula Based on Cow's Milk HA PRE Ready-​to-​Drink, 180 ml

  • From birth onwards
  • Suitable as a supplement to breast milk
  • With valuable vitamins
€ 2,49 (€ 13,83 / l)

Delivery by October 02

Mamuko Organic Sweet Dream Tea

Mamuko Organic Sweet Dream Tea, 20 Tea bags (30 g)

  • Age: 9 months +
  • With lemon balm, lavender and camomile
  • 100% organic ingredients
€ 3,29 (€ 109,67 / kg)

Delivery by October 15

Mamuko Organic Fuit Tea

Mamuko Organic Fuit Tea, 20 Tea bags (30 g)

  • Age: 6 months +
  • With apple and hibiscus flowers
  • Made from certified organic ingredients
€ 3,29 (€ 109,67 / kg)

Delivery by October 15

Infant Formula Based on Cow's Milk Pronutra PRE MULTIPACK

Aptamil Infant Formula Based on Cow's Milk Pronutra PRE MULTIPACK, 800 ml

  • From birth onwards
  • 4 x 200 ml bottles
  • Pre-mixed and ready to drink
€ 6,99 (€ 8,74 / l)

Delivery by October 02

Mamuko Organic Happy Tummy Tea

Mamuko Organic Happy Tummy Tea, 20 Tea bags (30 g)

  • Age: 9 months +
  • 100% organic
  • With chamomile, caraway and fennel
€ 3,29 (€ 109,67 / kg)

Delivery by October 15

Mamuko Organic Chamomile Tea

Mamuko Organic Chamomile Tea, 20 Tea bags (30 g)

  • Age: 6 months +
  • 100% organic camomile flowers
  • Made in the EU
€ 3,29 (€ 109,67 / kg)

Delivery by October 15

Organic Whole Goat Milk Powder - For the Whole Family

Holle Organic Whole Goat Milk Powder -​ For the Whole Family, 400 g

  • 3 years & older
  • With A2 goat protein
  • Alternative to cow's milk
€ 15,99 (€ 39,98 / kg)

Not available at the moment