Follow-on formula from 1 year
From 1 year: 11 items
Beba JUNIOR 1+ Growing-up Milk Drink, 800 g
- 12 months & over
- With vitamins A, C & D
- Age-appropriate protein content
€ 19,99 (€ 24,99 / kg)
Delivery by October 02
Beba supreme JUNIOR 1+ Growing-up Children's Drink, 800 g
- 1 year & older
- Unique HMO complex*
- Hydrolysed protein
€ 29,99 (€ 37,49 / kg)
Delivery by October 02
HiPP Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk Combiotik® 1+, 600 g
- For age 1 year & up
- Natural lactic acid cultures
- With vitamin D & calcium
€ 13,89 (€ 23,15 / kg)
Delivery by October 02
Novalac Follow-On Milk Based on Cow's Milk 3, 400 g
- From 1 - 3 years
- Selected ingredients
- With vitamins & minerals
€ 12,99 (€ 32,48 / kg)
Delivery by October 02
Milupa Growing-up Milk Based on Cow's Milk Milupino Toddler Milk 1+, 1 l
- Ages 1 year & up
- Ready to drink, free from palm oil
- Tasty both warm & cold
€ 3,99 (€ 3,99 / l)
Delivery by October 02
Bebivita Growing-up Milk Based on Cow's Milk Toddler Milk 1+, 500 g
- 1 year & up
- Serve with a meal or between meals
- To drink from a cup
€ 8,49 (€ 16,98 / kg)
Delivery by October 02
Töpfer Organic Growing-up Milk for Toddlers Based on Cow's Milk, 500 g
- 12 months & up
- With valuable minerals
- Contains vitamin D
€ 10,49 (€ 20,98 / kg)
Delivery by October 02
Novalac Premium Gold 3, 800 g
- For age 1 year & up
- With GOS & lactic acid culture
- Calcium & vitamin D
€ 26,99 (€ 33,74 / kg)
Delivery by October 02
Holle Organic Growing-up Milk Based on Goat's Milk 4, 400 g
- From the 12th month onwards
- With vitamins C & D
- With DHA from algae oil
€ 15,99 (€ 39,98 / kg)
Delivery by October 02
Humana Growing-up Milk Based on Cow's Milk ProBalance 1+, 650 g
- 1 year & up
- With iodine, iron & zinc
- Age-appropriate protein content
€ 11,49 (€ 17,68 / kg)
Delivery by October 13
Holle Organic Growing-up Milk Based on Cow's Milk 4, 600 g
- 12th month onwards
- With many vitamins
- Milk sourced from Germany
€ 12,49 (€ 20,82 / kg)
Not available at the moment
Magazine Articles:
-
Austria: Free standard delivery from € 54,90
-
Free
returns -
24-hour shipping
Secure payments
with SSL encryption technology