Follow-on formula from 10 months

Filter & sort

Price Brand Age recommendation For whom? Product features Certificates & seals of approval Consistency/form Highlights
Filter

From 10 months: 12 items

Follow-on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 3 (with 5 HMOs)

Humana Follow-​on Formula Based on Cow's Milk ProBalance 3 (with 5 HMOs), 750 g

  • 10th month onwards
  • With GOS, ARA, DHA & iodine
  • Vitamin C & Vitamin D
€ 14,49 (€ 19,32 / kg)

Delivery by October 03

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Töpfer Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 600 g

  • 10th month onwards
  • With omega-3 & omega-6 fatty acids
  • Ideal after breastfeeding
€ 13,49 (€ 22,48 / kg)

Delivery by October 03

Bebivita Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Bebivita Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 500 g

  • 10th month onwards
  • Not a substitute for breast milk
  • In addition to solids
€ 8,69 (€ 17,38 / kg)

Delivery by October 03

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 3

HiPP Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Combiotik® 3, 600 g

  • 10th month onwards
  • Suitable for any time of the day
  • With GOS & Metafolin®
€ 19,69 (€ 32,82 / kg)

Delivery by October 03

Organic Follow-on Formula Based on Goat's Milk 3

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Goat's Milk 3, 400 g

  • 10th month onwards
  • Easy to prepare
  • Made without palm oil
€ 17,59 (€ 43,98 / kg)

Delivery by October 03

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3 A2

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3 A2, 400 g

  • 10th month onwards
  • From European farms
  • With vitamins C & D
€ 10,99 (€ 27,48 / kg)

Delivery by October 03

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 600 g

  • 10th month onwards
  • Easy to prepare
  • With Demeter milk
€ 13,79 (€ 22,98 / kg)

Delivery by October 03

Follow-on Formula Based on Cow's Milk Milumil 3

Milupa Follow-​on Formula Based on Cow's Milk Milumil 3, 800 g

  • 10th month onwards
  • With dietary fibre mix
  • Age-appropriate recipe
€ 14,99 (€ 18,74 / kg)

Delivery by October 03

Beba 3 Follow-on Formula

Beba 3 Follow-​on Formula, 800 g

  • Based on cow's milk
  • 10th month onwards
  • With 5-HMO complex, modelled on breast milk
€ 22,99 (€ 28,74 / kg)

Delivery by October 03

Pure Goat Organic Follow-On Formula 3

Pure Goat Organic Follow-​On Formula 3, 400 g

  • From 10 months
  • With vitamins
  • With plant-based omega-3
€ 16,99 (€ 42,48 / kg)

Delivery by October 03

Follow-on Formula Based on Cow's Milk PRONUTRA 3

Aptamil Follow-​on Formula Based on Cow's Milk PRONUTRA 3, 800 g

  • 10th month onwards
  • Without palm oil & starch
  • Age-appropriate nutrients
€ 23,49 (€ 29,36 / kg)

Delivery by October 03

Organic Follow-on Formula Based on Cow's Milk 3

Holle Organic Follow-​on Formula Based on Cow's Milk 3, 475 g

  • 10th month onwards
  • 1 pack makes 35 servings of 100 ml each
  • Unsweetened
€ 9,89 (€ 20,82 / kg)

Not available at the moment