Fruit purées by Mamuko

Filter & sort

Price Brand For whom? Product features Certificates & seals of approval
Filter

Fruit purées: 6 items

Mamuko Organic Apple Puree

Mamuko Organic Apple Puree, 100 g

  • 4 months onwards
  • 100% organic apples
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 15,90 / kg)

Delivery by October 02

Mamuko Organic Banana and Plum Puree

Mamuko Organic Banana and Plum Puree, 100 g

  • 4 months onwards
  • 75% organic banana, 25% organic plum
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 15,90 / kg)

Delivery by October 02

Mamuko Organic Oat Porridge with Fruits

Mamuko Organic Oat Porridge with Fruits, 100 g

  • 4 months onwards
  • Pear, banana, mango & oatmeal
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 15,90 / kg)

Delivery by October 02

Mamuko Organic Pear, Plum & Black Currant Puree

Mamuko Organic Pear, Plum & Black Currant Puree, 100 g

  • 4 months onwards
  • A delicious, fruity snack
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 15,90 / kg)

Delivery by October 15

Mamuko Organic Rice Porridge with Fruits

Mamuko Organic Rice Porridge with Fruits, 100 g

  • 4 months onwards
  • A tastsy, fruity meal
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 15,90 / kg)

Not available at the moment

Mamuko Organic Pumpkin and Black Currant Puree

Mamuko Organic Pumpkin and Black Currant Puree, 100 g

  • 4 months onwards
  • Mild and fruity taste
  • No added sugar
€ 1,59 (€ 15,90 / kg)

Delivery by October 15